Արմեն Մարտիրոսյան. «Սովորական նախընտրական իրավիճակ է»
ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Արմեն Մարտիրոսյանը մեկնաբանելով ներկա ներքաղաքական իրավիճակը «7օր»–ին ասել է.
–Սովորական նախընտրական իրավիճակ է՝ «սովորականը» չակերտների մեջ, երբ իշխանությունն իր ամբողջ լծակները՝ ադմինիստրատիվ և ֆինանսական, օգտագործում է ոչ օրինական ձևով տարբեր ակցիաներ, բարեգործություններ անելու համար, ինչպես նաև հեռուստատեսությամբ լայնամասշտաբ գրոհի տեսքով տարբեր հեղինակությունների մոբիլիզացնելով։ Իսկ ընդդիմությունն օրինականության շրջանակներում, հատկապես «Ժառանգությունը», փորձում է իր աշխատանքները կառուցել։
«7օր»–ը նաև փորձել է պարզել, թե ինչ փուլում են «Ժառանգության» և «Ազատ դեմոկրատների» միջև ընթացող բանակցությունները, և արդյոք արդեն կա՞ որևէ արդյունք։ Սակայն Արմեն Մարտիրոսյանն ասել է, որ այդ հարցը դեռ պետք է քննարկվի կուսակցության խորհրդի նիստում.
–Խորհուրդը կորոշի, թե ինչ հնարավորություն կա՝ դաշինքո՞վ ենք գնում, թե՞ համագործակցության այլ ձևաչափ կընտրենք։ Այդ ամենը պարզ կլինի մարտի 18–ին։
Անդրադառնալով գալիք խորհրդարանական ընտրությունների առանձնահատկությանը՝ Արմեն Մարտիրոսյանն ասել է, որ այս ընտրությունների որպիսին լինելը կախված է ընտրողների տրամադրություններից.
–Եթե հասարակության տրամադրությունները համապատասխանեն արձանագրություններին, բնականաբար, դա փոփոխության կբերի, եթե չլինի այդպես, արդեն դժվար է պատկերացնել։

Армен Мартиросян: «Это обычная предвыборная ситуация»
Комментируя в беседе с «7or» внутриполитическую ситуацию в стране, член парламентской фракции «Наследие» Армен Мартиросян отметил:
«Обычная предвыборная ситуация: обычная, конечно, в кавычках, когда власть незаконно использует все свои административные и финансовые рычаги для проведения различных акций и благотворительных мероприятий, а также мобилизует различных авторитетных лиц для крупномасштабной атаки по телевидению. Оппозиция же, особенно «Наследие», пытается выстроить свою работу в рамках законности».
«7or» попытался выяснить, на каком этапе находится сотрудничество между «Наследием» и «Свободными демократами», и пришли ли партии к какому-либо результату. Однако Армен Мартиросян сказал, что вопрос пока должен быть обсужден на совете партии:
«Совет решит, какие возможности у нас есть: пойдем на выборы союзом или выберем другой формат сотрудничества. Все это станет ясным 18-го марта».
Говоря об особенностях нынешних парламентских выборов, представитель «Наследия» отметил, что качество этих выборов будет зависеть от настроений избирателей:
«Если протоколы будут соответствовать общественным настроениям, то, естественно, это принесет изменения, если же этого не будет, то уже трудно сказать, что произойдет».