Տիգրան Կարապետյան. «Ոչ ոք ինձ չի կոտրելու»
«Ժողովրդական կուսակցության» նախագահ Տիգրան Կարապետյանն այսօրվա ասուլիսին լրագրողների հետ կիսվել է առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին իր քայլերով.
–Արտաշատում եմ առաջադրվել, հեռուստացույց և այլ օգնություն չեմ բաժանի, ընտրողներին կգրավեմ հոգու մաքրությամբ։
Խոսելով որևէ կուսակցության անդամագրվելու մասին՝ ԺԿ նախագահն ասել է.
–Ես զիջող չեմ, եթե զիջող լինեի, վաղուց կզիջեի ու լեզու կգտնեի հետները: Հիշում ե՞ք, ասում էին՝ ՀՀԿ-ական ա, առաջարկում էին մտնել ՀՀԿ, նորից առաջարկեցին: Չի՛ կարելի այդպես ասել: Ես չեմ մտնելու ոչ մի կուսակցություն, և ոչ ոք ինձ չի կոտրելու: Ասում էին՝ Սերժի մարդն ա: Ես Կարապետյանն եմ՝ Տիգրան Կարապետյանը՝ հայ ժողովրդի զավակը: Այդպիսին էլ կմնամ. ուշ է փոխվելու համար, և դա իմ արյան մեջ չկա: Ներկա իշխանավորների բախտները բերել է. բոլոր հզոր լավ տղաները թքեցին ու հեռացան երկրից:
Բանախոսի կարծիքով մնացել են միայն այն մարդիկ, ովքեր շարժվում են «Շեֆ ջա՛ն, ոնց ասես, ընենց էլ կլինի» բանաձևով։

Тигран Карапетян: «Никто меня не сломит»
Председатель Народной партии Тигран Карапетян во время встречи с журналистами рассказал о своих планах относительно предстоящих парламентских выборов.
«Я выдвинулся в Арташате. Телевизоры и другую помощь предоставлять не будут – избирателей завоюю душевной чистотой», - поделился Тигран Карапетян.
Говоря о возможности членства в какой-либо другой партии, председатель Народной партии сказал:
«Я неуступчивый. Если бы я не был таковым, то давно бы уступил и нашел с ними общий язык. Помните, когда говорили, что я – республиканец, мне предлагают войти в РПА. Мне снова предлагали. Нельзя так говорить. Я не войду в какую-либо партию, и никто меня не сломит. Говорили, что я – человек Сержа. Я – Карапетян, Тигран Карапетян, сын армянского народа. Таковым и останусь: поздно для того, чтобы изменяться, и этого нет в моей крови. Нынешней власти повезло – все сильные и хорошие ребята наплевали на все и уехали из страны».
По его мнению, в стране остались лишь те, которые двигаются по принципу «Шеф джан, как скажешь, так и будет».