Սուրենյանց. «Երևի Շուշանիկին բերում են, որ երգի ու զարթնեցնի»
Քաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը կարծում է, որ խորհրդարանական ընտրություններից հետո «առաջին զամբյուղում» կլինեն ՀՀԿ-ն, ԲՀԿ-ն և ՀԱԿ-ը, ովքեր կտիրապետեն 100 պատգամավորական մանդատի, ինչպես նաև խորհրդարան կանցնեն ՀՅԴ-ն և «Ազատ դեմոկրատներ»-«Ժառանգություն» դաշինքը, եթե այն կայանա:
Սուրենյանցը նաև նշել է, որ ԱԺ ամբիոնը երևի հարթակի հետ են շփոթել։
–Օրինակ՝ չգիտեմ՝ Շուշանիկը այնտեղ ինչո՞վ է զբաղվելու. երգչուհին ի՞նչ գործ ունի ԱԺ-ում,–նշել է Սուրենյանցը,–Կոմունիստական կուսակցության սինդրոմն է աշխատում՝ 5 կթվորուհի, 2 շինարար, 1 բանվոր, 1 բազմազավակ մայր: Քանի որ ԱԺ-ում հայտնվում են մարդիկ, որոնք նիստերի ընթացքում քնում են, երևի Շուշանիկին բերում են, որ երգի ու զարթնեցնի:

Сурен Суренянц: «Шушаник, наверное, взяли, чтобы она своим пением будила спящих депутатов»
По мнению политолога Сурена Суренянца, после парламентских выборов «в первой корзине» будут РПА, ППА и АНК, которым будет принадлежать 100 депутатских мандатов. В парламент, согласно ему, пройдут также АРФД и союз «Наследия» со «Свободными демократами», если он состоится.
Суренянц также отметил, что некоторые, наверное, перепутали кафедру НС с подмостками:
«Например, я не знаю, чем здесь будет заниматься Шушаник Петросян. Какое отношение имеет певица к Национальному собранию? Это проявление синдрома Коммунистической партии: 5 доярок, 2 строителя, 1 рабочий, 1 многодетная мать. Поскольку в НС появляются люди, которые спят во время заседаний, то Шушаник, наверное, взяли, чтобы она пела и будила их».