Գերմանիայիում հայերի Կենտրոնական խորհրդի կազմակերպելիք բողոքին միանալու են Գերմանիայի քրդերը, ասորիները և ալևիները
Ինչպես հաղորդում է «Ֆիրատ»–ը, Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ  Էրդողանի դեմ Գերմանիայում հայերի Կենտրոնական խորհրդի կազմակերպելիք բողոքին միանալու են Գերմանիայի քրդերը, ասորիները և ալևիները։
Նրանց ֆեդերացիաները հայտարարել են, որ հանդուրժողականության համար «Steiger Award» մրցանակը չի հանապատասխանում Էրդողանին։ Գերմանիայի ալևիների միության գլխավոր քարտուղար Ալի Դողանը նշել է, որ հանդուրժողականության համար մրցանակ Էրդողանին հանձնելը նշանակում է ապտակ Թուրքիայի ազգային փոքրամասնություններին։
Բողոքի գործողությունը տեղի կունենա Բոխում քաղաքի երկաթդծի կայարանի դիմաց մարտի 17–ին՝ ժամը 16։00–ին։

К армянским акциям протеста против Эрдогана присоединились курды, ассирийцы и алавиты
К акциям протеста армянской общины Германии против визита премьер-министра Турции Реджепа Эрдогана в Германию и вручения ему премии за толерантность присоединились курды, ассирийцы и алавиты, сообщает агентство «Firat».
Вслед за Центральным советом армян Германии и Федерацией курдских организаций Германии Союз ассирийцев Германии и Федерация союзов алавитов Германии выступили с заявлениями о том, что премия за толерантность «Steiger Award» не соответствует Эрдогану. В частности, генеральный секретарь Федерации союзов алавитов Али Доган отметил, что вручение Эрдогану премии за толерантность – пощечина национальным меньшинствам Турции.
Указанные организации собираются провести акции протеста. Акции начнутся перед железнодорожной станцией города Бохум 17 марта в 16:00.