ԱՄՆ–ն ու Մեծ Բրիտանիան կաջակցեն հայկական բանակին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը մարտի 15-ին ընդունել է ՀՀ Զինված ուժերի կադրային կառավարման վերաբերյալ խորհրդատվական նպատակով մարտի 12-ից 16-ը Հայաստանում գտնվող ԱՄՆ և Միացյալ Թագավորության փորձագիտական խմբին:
Հանդիպմանը ներկա գտնվող ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Քաթերին Լիչը և ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության ղեկավարի տեղակալ Բրյուս Դոնահյուն հաստատել են իրենց երկրների պատրաստակամությունը ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումներին աջակցելու գործում: Այնուհետև փորձագիտական խումբը ՀՀ պաշտպանության նախարարին հանգամանալից ներկայացրել է ՀՀ ՊՆ աշխատանքային խմբի հետ համատեղ կատարված աշխատանքները, ինչպես նաև առաջարկություններ ու նկատառումներ ներկայացրել ՀՀ զինված ուժերում ընթացող արհեստավարժ ենթասպայական համակարգի հետագա զարգացման գործընթացի վերաբերյալ:

США и Великобритания помогут армянской армии
Министр обороны Армении Сейран Оганян принял 15 марта находящуюся в Армении с 12 марта с целью проведения консультаций по вопросу кадрового управления ВС Армении экспертную группу из США и Великобритании.
Присутствующие на встрече посол Великобритании в Армении Кетрин Джейн Лич и замглавы посольства США в Армении Брюс Донахью подтвердили готовность своих стран оказать содействие проводимым в ВС Армении реформам.
Члены экспертной группы, в свою очередь, подробно представили главе Минобороны Армении осуществленные совместно с Рабочей группой МО Армении работы, а также предложения по поводу процесса дальнейшего развития квалифицированной офицерской системы ВС страны.