Ահարոն Ադիբեկյանը՝ Աղասի Արշակյանին. «Երևանից դուրս միայն Ապարանը գիտես»
«Հայելի» մամուլի ակումբում Երևանի ավագանու ընտրություններում կուսակցությունների ձայների տոկոսային հարաբերակցության թեմայի շուրջ բանավիճել են սոցիոլոգ Ահարոն Ադիբեկյանը և տնտեսագետ-վիճակագիր Աղասի Արշակյանը։
Ա. Արշակյանն ասել է, որ, իր համոզմամբ, նախագահական ընտրություններից հետո ժողովուրդը Երևանի ավագանու ընտրությունները դիտում է որպես «ռևանշ, վրեժխնդրության միջոց, և ՀԱԿ-ը կստանա ձայների 52%-ը, ԲՀԿ-ն՝ 22%-ը, ՀՀԿ-ն՝ 18%-ը»։ Մյուս կուսակցություններն էլ կկիսեն ձայների 8-10%-ը։
-Որևէ մեկը եթե ասի, թե մարտի 1-ի արդյունքում հանրապետականների ձայները ավելացել են, ես ուղղակի չեմ հավատա։ Ով կասի, թե դատական խեղկատակությունները ՀՀԿ Երևանի ավագանու ցուցակին թվեր են ավելացնելու, նույնպես չեմ հավատա։ Ես չեմ հավատա, որ մեր օլիգարխները կցված են՝ ֆինանսական օժանդակություն անելու նույն իշխող ուժին։ Նրանք նույն հավեսով իրենց գրպանները չեն դատարկի, ինչպես նախագահական ընտրությունների ժամանակ։ Մի շարք տարրեր կան, որոնք գալիս են ապացուցելու, որ 2008թ. փետրվարի 19-ի կեղծիքների իշխանական ամբողջ զինանոցը բավարար չի լինի, որպեսզի ՀԱԿ-ի թեկնածուին ստիպի 50%-ից պակաս ձայներ հավաքել,- ասել է Ա. Արշակյանը։
Սոցիոլոգ Ա. Ադիբեկյանն էլ Ա. Արշակյանին մեղադրել է, թե նա «Երևանից այն կողմ միայն Ապարանն է տեսնում», պնդելով, որ իր հարցումների համաձայն՝ վերոնշյալ թվերը նույնն են, պարզապես այդ աղյուսակում ՀԱԿ-ի փոխարեն ՀՀԿ-ն է։
-Վիճակագիրը գործ ունի թվի հետ, ես գործ ունեմ մարդկանց հետ։ Ես իրենց կարծիքն եմ փոխանցում հանրությանը։ Ուրիշ թվեր ես չեմ բերում։ Ժողովրդի 60%-ը իշխանամետ է, 40%-ը՝ ընդդիմադիր։ Ընդդիմադիրների մի մասն էլ Լևոնին ձայն չի տա, որովհետև չի սիրում էդ մարդուն,- ասել է Ա. Ադիբեկյանը։
Նրա խոսքերով՝ նախագահական ընտրություններում ընդդիմադիր մյուս թեկանծուներին ձայն տված էլեկտորատն էլ Երևանի ավագանու ընտրություններում ոչ թե Լևոն Տեր-Պետրոսյանին իր ձայնը կտա, այլ պարզապես չի գնա ընտրության՝ նախընտրելով, օրինակ, հողամասում գործ անելը։

Аарон Адибекян - Агаси Аршакяну: «За пределами Еревана тебе известен только Апаран»
На тему процентного соотношения рейтингов партий на выборах в авагани Еревана в клубе «Зеркало» дискутировали социолог Аарон Адибекян и экономист-статистик Агаси Аршакян.
А.Аршакян сказал, что, по его убеждению, после президентских выборов народ рассматривает выборы в авагани Еревана как «возможность реванша, средство отмщения, и АНК получит 52%, ППА - 22%, а РПА - 18% голосов». А другие партии разделят остальные 8-10% голосов.
-Если кто-то скажет, что после 1-го марта количество сторонников республиканцев увеличилось, я просту не поверю. Если кто скажет, что судебная клоунада добавит очки списку РПА на выборах в авагани Еревана - опять не поверю. Я не поверю, что наши олигархи окажут финансовую помощь той же властной силе. Они не будут опустошать свои карманы с той же охотой, как это было на президентских выборах.  Есть ряд моментов, доказывающих, что всего арсенала средств и методов подтасовок, использованных властями  19-го февраля 2008-го года, не хватит для того, чтобы помешать кандидату от АНК  набрать меньше 50%, - считает А.Аршакян.
Социолог А.Адибекян, в свою очередь,  обвинил А.Аршакяна в том, что ему «за пределами Еревана известен только Апаран».
-Статистик работает с цифрами, а я работаю с людьми. Я передаю обществу их мнение. Я не привожу другие цифры. 60% населения поддерживает власти, 40% - оппозицию. И часть оппозиции не будет голосовать за Левона Тер-Петросяна, так как не любит этого человека, - сказал А.Адибекян.
По его словам, тот электорат, который на президентских выборах отдал свои голоса другим оппозиционным силам, на выборах в авагани Еревана голосовать за Левона Тер-Петросяна не будет. Они попросту не будут в них участвовать, предпочтя вместо этого, к примеру, работу на своих земельных  участках.