ԲՀԿ–ն կհայտնվի՞ Ազատության հրապարակում
Մարքսիստական կուսակցության առաջնորդ Դավիթ Հակոբյանը, մեկնաբանելով վերջին շրջանի ներքաղաքական նախընտրական զարգացումները, կարծիք է հայտնել, թե ՀՀԿ–ի և ԲՀԿ–ի միջև առայժմ հակամարտություն չկա։ Սակայն Հակոբյանն ընդգծել է, որ քաղաքական զարգացումները կարող են այնպես ընթանալ, որ ԲՀԿ–ն հայտնվի Ազատության հրապարակում՝ ընդդիմության կարգավիճակով։
–ԲՀԿ–ն կհայտնվի Ազատության հրապարակում, եթե նրա պահանջները չկատարվեն, և նա չստանա իրեն արժանի տեղը խորհրդարանում։ Եթե ՀՀԿ–ն կպարտադրի ԲՀԿ–ին մնալ սպասավորի և աղախնի դերում, դրա դեմ կապստամբի ԲՀԿ–ն։
Հակոբյանը խոսել է նաև այլ քաղաքական ուժերի հետ հնարավոր համագործակցության մասին և նշել, որ դեռևս չի համագործակցում ոչ մի ուժի հետ։ Միաժամանակ մարքսիստը հայտարարել է, որ պատրաստ է համագործակցել բոլոր առողջ ուժերի հետ՝ ընտրակեղծիքներ և իշխանագողություն թույլ չտալու նպատակով։

ППА окажется на площади Свободы?
Комментируя внутриполитические процессы последнего времени, лидер Марксистской партии Давид Акопян высказал мнение о том, что сейчас между РПА и ППА нет противостояния. При этом, он подчеркнул, что политические процессы могут развиваться таким образом, что ППА окажется на площади Свободы – в статусе оппозиции.
«Если требования ППА не будут выполнены и она не получит достойного места в парламенте, то партия окажется на площади Свободы.  Если РПА навяжет ППА роль прислуги, то ППА взбунтуется против этого», - отметил Акопян.
Акопян говорил также о возможном сотрудничестве с другими политическими силами, отметив, что пока не сотрудничает ни с одной из них. В то же время он заявил, что готов сотрудничать со всеми здоровыми силами, чтобы не допустить фальсификации выборов.