Անհնազանդության մասին քաղաքացիների համաձայնագիր
Մենք` Մաշտոցի պուրակում ինքնակամ շինությունների ապամոնտաժող բրիգադների մասնակիցներս, պայքարում ենք մեր երկրում օրենքի գերակայության սկզբունքի կայացման համար: Յուրաքանչյուրը, ով հավատում է, որ ընդհանուր ջանքերով եւ համարձակ գործողություններով մենք կվերականգնենք օրինականությունը Մաշտոցի պուրակում, կարող է միանալ մեր նախաձեռնությանը: Քաղաքացիական անհնազանդության մասնակից դառնալու համար անհրաժեշտ է միանալ Անհնազանդության մասին քաղաքացիների համաձայնագրին:
1. Մեր քաղաքացիական անհնազանդության պատճառը Հայաստանի իշխանությունների արհամարհական վերաբերմունքն է Մաշտոցի պուրակում ինքնակամ շինությունների դեմ երիտասարդ գործիչների բողոքին;
2. Մեր քաղաքացիական անհնազանդության նպատակն է տապալել իշխանության խորին համոզմունքն առ այն, որ նա իրավունք ունի անբարեխիղճ վերաբերվել հանրության առջեւ ունեցած իր պարտականություններին եւ չարաշահել սահմանադրությամբ իրեն տրված լիազորությունները;
3. Քաղաքացիական անհնազանդությունը մեր միջոցն է Մաշտոցի պուրակը ինքնակամ շինություններից առանց բռնության ազատելու համար;
4. Մաշտոցի պուրակի խնդիրը փոքր խնդիր չէ: Իշխանությունները վախենում են, որ եթե այսօր այստեղ զիջեն, վաղը կզիջեն ամենուր;
5. Մեզանից յուրաքանչյուրը  կամավոր է միանում քաղաքացիական անհնազանդության գործողություններին: Յուրաքանչյուրս գիտակցում է իր համար այդ քայլից բխող բոլոր վտանգները, որոնք սպառնում են մեր կյանքին, առողջությանը, ազատությանը եւ բարեկեցությանը;
6. Մեզանից յուրաքանչյուրը իր հաշվին է ձեռք բերում քաղաքացիական անհնազանդության գործողությունների համար անհրաժեշտ պարագաները;
7. Մեզանից յուրաքանչյուրը պատրաստ է անբողոք կրել քաղաքացիական անհնազանդության հետեւանքով իր համար առաջացած բոլոր զրկանքները:
«Մեր քաղաքացիական անհնազանդության նպատակն է տապալել իշխանության խորին համոզմունքն առ այն, որ նա իրավունք ունի անբարեխիղճ վերաբերվել հանրության առջեւ ունեցած իր պարտականություններին եւ չարաշահել սահմանադրությամբ իրեն տրված լիազորությունները...»։

Соглашение граждан о неповиновении
Мы – участники бригад по демонтажу самовольно возведенных павильонов в парке Маштоца – боремся за установление в стране верховенства закона.  Все, кто верит, что общими усилиями и последовательными действиями мы можем восстановить законность в парке Маштоца, могут присоединиться к нашей инициативе. Для того, чтобы стать участниками гражданского неповиновения, необходимо присоединиться к Соглашению граждан о неповиновении.
1. Причиной нашего гражданского неповиновения является неуважительное отношение власти Армении к протестам молодых деятелей в связи со строительством самовольных магазинов в парке Маштоца;
2. Целью нашего гражданского неповиновения является переубеждение власти в том, что она вправе недобросовестно относиться к своим обязанностям и злоупотреблять полномочиями, которыми наделена Конституцией;
3. Гражданское неповиновение является нашим средством ненасильственного высвобождения парка Маштоца от незаконно возведенных построек;
4. Проблема парка Маштоца непроста. Власти боятся, что если они отступят здесь, то придется отступить везде;
5. Каждый из нас добровольно присоединяется к гражданскому неповиновению. Каждый из нас понимает все исходящие из этого опасности, угрожающие нашей жизни, здоровью, свободе и благополучию;
6. Каждый из нас за свой счет приобретает необходимый для действий по гражданскому неповиновению инвентарь;
7. Каждый из нас готов безропотно нести лишения, которые возникнут вследствие гражданского неповиновения.