Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Հարավային Օսիայի նորընտիր նախագահին
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 10-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հարավային Օսիայի Հանրապետության նորընտիր Նախագահ Լեոնիդ Տիբիլովին:
«Հարգարժան Լեոնիդ Խարիտոնի,
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ նախագահական ընտրություններում տարած համոզիչ հաղթանակի և Հարավային Օսիայի Հանրապետության Նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ:
Պետական և քաղաքական գործչի Ձեր հարուստ փորձը, գիտելիքներն ու անձնական որակներն անկասկած կծառայեն Հարավային Օսիայի անկախ պետականության հետագա ամրապնդմանը և նոր դինամիկա կհաղորդեն նրա զարգացմանը:
Հուսով եմ, որ Ձեր նախագահության շրջանում մեր երկրների և ժողովուրդների միջև փոխհարաբերությունները կհասնեն որակական նոր մակարդակի:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ այդ բարձր և պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Հաջողություններ Ձեզ` եղբայրական Հարավային Օսիայի բարգավաճմանն ուղղված Ձեր բոլոր ձեռնարկումներում»:

Бако Саакян поздравил новоизбранного президента Южной Осетии
10 апреля Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание избранному президенту Республики Южная Осетия Леониду Тибилову.
«Уважаемый Леонид Харитонович!
От имени властей, народа Нагорно-Карабахской Республики и от себя лично поздравляю Вас с убедительной победой на президентских выборах и избранием президентом Республики Южная Осетия.
Ваш богатый опыт государственного и политического деятеля, знания и личные качества, несомненно, послужат дальнейшему укреплению независимой югоосетинской государственности и придадут новый динамизм ее развитию.
Надеюсь, что при Вашем президентстве взаимоотношения между нашими странами и народами выйдут на качественно новый уровень.
Вновь поздравляю Вас с избранием на эту высокую и ответственную должность. Удачи и успехов Вам во всех Ваших начинаниях, направленных на процветание братской Южной Осетии!».