Հեղինե Բիշարյան. «Երբեք չենք բաժանել ու չենք բաժանելու»
ՕԵԿ փոխնախագահ Հեղինե Բիշարյանն այսօր ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ ծիծաղելի է  համարել լուրերը, թե ՕԵԿ–ից կանանց արտահոսք է լինելու։
–Նման բան չկա,–պնդել է նա։
Բիշարյանը նաև հայտարարել է, որ ՕԵԿ–ն ընտրակաշառք չի բաժանում, այլ հակառակը՝ պայքարում է փող բաժանողների, ընտրակաշառք բաժանողների դեմ։
–Երբեք չենք բաժանել ու չենք բաժանելու։ Մշտապես հանրությունը թող այդ մասին իմանա,–ասել է Բիշարյանը՝ ավելացնելով, որ կուսակցության անդամներին նվերներ տալը չի կարելի մատի փաթաթան դարձնել։
Ինչ վերաբերում է Բիշարյանի արտահայտությանը, թե ի դեմս Արթուր Բաղդասարյանի՝ ՕԵԿ–ում կանայք շատ են, Բիշարյանը պնդել է՝ նման բան չի ասել, և դա կոնտեքստից հանված նախադասություն է։

Эгине Бишарян: «Никогда не раздавали и не будем раздавать…»
Зампредседателя партии «Оринац еркир» Эгине Бишарян во время брифинга в НС назвала смешной информацию о том, что женщины начнут покидать партию.
«Ничего подобного нет», - заверила она.
Бишарян заявила также, что «Оринац еркир» не раздает избирательных взяток, а, наоборот, борется с этим явлением и его рассадниками.
«Никогда не раздавали и не будем раздавать взятки. Пусть общественность всегда знает об этом», - сказала Бишарян, добавив, что раздачу подарков членам партии нельзя превращать в притчу во языцех.
Что касается ее слов о том, что в лице Артура Багдасаряна в партии «Оринац еркир» много женщин, то Бишарян настояла, что она подобного не говорила, и они являются вырванным из контекста словами.