Ռուբեն Հայրապետյանն իրեն Գեղամյանի տրամաչափի չի համարում
Երեկ «Արմնյուզ» հեռուստաընկերության «Բանաձև» հաղորդաշարի շրջանակներում անդրադառնալով ՀՀԿ–ի համամասնական ցուցակում ընդգրկված «Ազգային միաբանություն» կուսակցության նախագահ Արտաշես Գեղամյանին՝ թիվ 1 ընտրատարածքում առաջադրված ՀՀԿ–ական թեկնածու, ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը հայտարարել է.
«Ես ուրախ կլինեմ, որ լինեմ Գեղամյանի տրամաչափի քաղաքական գործիչ, նա միշտ ճիշտ ա կողմոնորոշվել, որ կանգնել ա երկրի նախագահի կողքին»։
Հիշեցնենք, որ ժամանակին Գեղամյանը խիստ քննադատության էր ենթարկում Սերժ Սարգսյանին, ինչին ի պատասխան՝ վերջինը Գեղամյանին անվանել է ստախոս, բամբասկոտ, դհոլի պես դատարկ մարդ։

Рубен Айрапетян не считает себя калибра Арташеса Гегамяна
Говоря вчера, во время передачи «Банавеч» на канале «Армньюз», о включенном в пропорциональный список РПА председателе партии «Национальное единение» Арташесе Гегамяне, президент ФФА Рубен Айрапетян, выдвинувшийся по мажоритарной системе от РПА в избирательном округе №1, заявил:
«Я был бы рад быть политическим деятелем калибра Гегамяна. Он всегда правильно ориентировался, раз встал рядом с президентом страны».
Напомним, что в свое время Гегамян подвергал Сержа Саргсяна жесткой критике, в ответ на которую Саргсян назвал его лжецом, сплетником и пустым барабаном.