Արամ Մանուկյան. «Ով կպայքարի ընտրակեղծիքների դեմ, կլինի մեր գործընկերը»
ՀՀՇ վարչության նախագահ, թիվ 4 ընտրատարածքում առաջադրված Արամ Մանուկյանն այսօր լրագրողներին ասել է, որ մարդկանց խոչընդոտում են գալ իրենց նախընտրական հանդիպումներին, հավաքների ժամանակ հոսանքն են անջատում, նկարահանում են ներկաներին և այլն:
Էջմիածնի գեներալիտետը դուրս էր եկել ժողովրդի դեմ, որ ժողովուրդը  չմասնակցի մեզ հետ հանդիպմանը, իսկ մասնակցելու դեպքում հաշվեհարդար տեսնեն նրանց հետ: Մենք ունենք գեներալներ, ովքեր «արծիվ» են ժողովրդի դեմ։ Ես չգիտեի, որ էդքան հզոր են,-ասել է Արամ Մանուկյանը։
Նա նաև ավելացրել է, որ եթե Սերժ Սարգսյանը քյալլագյոզություն անի՝ ընտրությունների շեմին բռնություններ կիրառելով, ոչ մի կուսակցություն դրանից չի շահի։
Ինչ վերաբերում է ՀԱԿ-ի ու ԲՀԿ-ի համագործակցությանը, ապա Ա. Մանուկյանն ընդգծել է, որ եթե արդար ընտրություններ անցկացնելու հնարավորությունը կորցնենք, ապա արտագաղթն ավելի մեծ ծավալների կհասնի:
Եթե մեկը նպաստելու է արդար ընտրությանը, ես նրան համարում եմ ինձ աջակից,–ավելացրել է նա,–յուրաքանչյուր ուսուչցին ահաբեկել են այնպես, թե հինգ ձայն եթե չբերես, ազատելու ենք գործից: Էն քյասիբ ուսուցիչներին: Այն կուսակցությունը, ով կպայքարի ընտրակեղծիքների դեմ և դեբոշ չի անի, կլինի մեր գործընկերը:
Արամ Մանուկյանը հավելել է նաև, որ միասնական շտաբի անդամներն արդեն շատ գործնական քայլերի են անցել, և օրինակ Արաբկիրում ՀՅԴ-ն պատրաստ է համատեղ պայքարել իր հետ:

Те, кто будут бороться с фальсификациями, станут нашими партнерами -Арам Манукян
Во время встречи с журналистами председатель правления АОД, кандидат в депутаты в мажоритарном округе №4 Арам Манукян заявил, что людям препятствуют идти на их предвыборные встречи, отключают во время собраний электричество, снимают на камеры присутствующих и т.д.
«Генералитет Эчмиадзина вышел против своего народа, чтобы воспрепятствовать их участию во встрече с нами, а в случае участия с ними сводятся счеты. У нас есть генералы, которые становятся перед народом «орлами». Я не знал, что они настолько сильны», - отметил Манукян.
Он также добавил, что, если Серж Саргсян применит в преддверии выборов насилие, то ни одна партия от этого не выиграет.
Что касается сотрудничества АНК и ППА, то Манукян подчеркнул, что, если мы упустим шанс провести справедливые выборы, то эмиграция достигнет еще больших размеров.
«Того, кто будет способствовать проведению справедливых выборов, я считаю своим сторонником», сказал он, добавив: «Учителей запугивают тем, что, если они не соберут по пять голосов, то их уволят. И это наших бедных учителей. Та партия, которая будет бороться с фальсификацией выборов, станет нашим партнером».
По словам Манукяна, члены единого штаба уже предприняли много практичных шагов и, например, в Арабкире АРФД готова вести с ним совместную борьбу.