Միքայել Մելքումյան. «Չեմ ուզում գերքաղաքականացնել այս ընտրությունները»
Մամուլի ազգային ակումբում Բարգավաճ Հայաստան կուսակցության ներկայացուցիչ Միքայել Մելքումյանը, խոսելով Երևանի ավագանու ընտրությունների մասին, ասել է.
-Չեմ ուզում գերքաղաքականացնել այս ընտրությունները, սակայն չեմ էլ ուզում իջեցնել մինչև բնակշահագործման գրասենյակի աստիճանի։ Երևանում է կենտրոնացած Հայաստանի բնակչության մեծ մասը, և այս ընտրությունները չեն կարող կարևոր չլինել։
Նա նաև նշել է, որ պայքարը պետք է լինի ծրագրային և ընթանա այն անձանց շուրջ, որոնք իսկապես կարող են փոփոխություններ իրականացնել, իսկ քաղաքապետը ժողովրդի կողմից ընդունված և հասարակության համար հասանելի մարդ պետք է լինի։

Микаел Мелкумян: «Не хочу чрезмерно политизировать эти выборы»
Говоря о выборах в авагани Еревана в Национальном клубе печати, представитель «Процветающей Армении» Микаел Мелкумян сказал:
- Не хочу чрезмерно политизировать эти выборы, но и не хочу опускать их до уровня ЖЭК-а. В Ереване сосредоточена большая часть населения Армении, и эти выборы не могут не быть важными.
Он также отметил, что борьба должна быть на уровне программ и разворачиваться вокруг тех личностей, которые действительно могут провести  изменения, а мэр должен быть избранный народом и понятный обществу человек.