Արծվիկ Մինասյան. «Եթե մենք արագընթաց կարգով չկասեցնենք այս բանակցությունները, կարող ենք ավելի վատ ու վնասակար հետևանքներ ունենալ»
-Չի կարելի, ֆուտբոլային դիվանագիտությանը զոհ գնալով, ըստ էության, Թուրքիային հնարավորություն տալ, որ  ինքն իր միջազգային պարտավորությունը վերածի իրավունքի։ Առայսօր սահմանների չբացվելը, ինչպես նաև թուրքական բարձրաստիճան պաշտոնյաների կողմից անընդհատ արվող հայտարարությունները վկայությունն են, որ իսկապես մենք ֆուտբոլային դիվանագիտության մեջ զիջումներ ենք կատարել։ Եթե մենք արագընթաց կարգով չկասեցնենք այս բանակցությունները, կարող ենք ավելի վատ ու վնասակար հետևանքներ ունենալ,-քառօրյային հաջորդող ճեպազրույցի ժամանակ լրագրողներին ասել է ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արծվիկ Մինասյանը։
Պատգամավորն ասել է, թե կոալիցիայից ՀՅԴ-ի դուրս գալն ու ընդդիմություն դառնալը՝ պատճառաբանված արտաքին հարաբերություններում ստեղծված իրավիճակով, նպատակ ունի կանխարգելել, կասեցնել իշխանությունների հնարավոր սխալը։
-Ազգային այս  հարցերում սխալ թույլ տալը կարող է պահանջել բազմաթիվ  սերունդներ, բազմաթիվ ջանքեր, ու նաև՝ բավական երկար ժամանակ։ Դա՝ լավագույն դեպքում։ Վատագույն դեպքում կարող է անդառնալի լինել։

Арцвик Минасян: «Если мы не прекратим скорейшим образом эти переговоры, то это сможет привести к более вредным последствиям»
Арцвик Минасян: «Если мы не прекратим скорейшим образом эти переговоры, то это  сможет привести к более вредным последствиям»
-Нельзя становиться жертвой «футбольной дипломатии», давать Турции возможность превратить свое международное обязательство в право. То, что Турция до сих пор не открыла границу, а также постоянные заявления высокопоставленных турецких чиновников  являются свидетельством того, что Армения в «футбольной дипломатии» действительно пошла на уступки.  Если мы не прекратим скорейшим образом эти переговоры, то это  может привести к более вредным последствиям, - сказал член парламентской фракции АРФД Арцвик Минасян во время брифинга, последовавшего  за очередной четырехдневкой  в НС.
Депутат сказал также, что выход АРФД из состава властной коалиции  и ее становление в качестве оппозиционной силы  были обусловлены сложившейся ситуацией во внешних сношениях,  и имеют своей целью предотвращение возможной ошибки властей.
-Исправление допущенных ошибок в подобных национальных вопросах может потребовать от нас усилий целых  поколений. Это - в лучшем случае. А в худшем - привести к необратимым последствиям.