Հնդկաստանում լաստանավ է կործանվել` 105 մարդ զոհվել է
Հնդկաստանի արևելյան Ասամ նահանգում` Բրախմապուտրա գետի վրա կործանվել է 350 մարդ տեղափոխող լաստանավ: Նախնական տվյալներով, փրկվել հաջողվել է  50 մարդու: Լաստանավի կործանման վայրում աշխատող փրկարարներն ու ոստիկանները 105 մարդու դիակ են հայտնաբերել, մնացած ուղևորներն անհայտ կորած են համարվում:
«Ֆրանս Պրեսս» գործակալությունը հայտնում է, որ լաստանավի կործանման պատճառ կարող էր դառնալ վատ եղանակը` կործանումից առաջ փոթորիկ է բարձրացել:
Պարբերականը տեղեկացնում է, որ Բրախմապուտրա գետում ամեն տարի լաստանավերի կործանման զոհ է դառնում միջինը` 50 մարդ:

При крушении парома в Индии погибли 105 человек
Индийские власти подтвердили гибель 105 человек в результате крушения речного парома в штате Ассам на северо-востоке страны. Как сообщает «France-Presse» со ссылкой на местную полицию, около 100 человек числятся пропавшими без вести.
По словам полицейских, спасатели и помогающие им жители окрестных деревень обнаружили 105 тел на берегах реки Брахмапутра, где затонул паром.
По последним данным, на борту парома было 350 человек. Ранее сообщалось о 250 пассажирах, 50 из которых удалось спастись.
Паром затонул недалеко от города Дхубри, в который направлялся. По предварительным данным, причиной крушения могла стать плохая погода.