Ինչպես է հարկային փաթեթը քննարկվել ԱԺ հանձնաժողովում
Ազգային ժողովի տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանը պատասխանել է «7օր»-ի հարցին, թե ինչպե՞ս է պատահում, որ վերոնշյալ հանձնաժողովի անդամները դեմ են արտահայտվում հարկային փաթեթին վերաբերող օրենքի փոփոխություններին, իսկ հանձնաժողովը դրան տալիս է դրական եզրակացություն, և այն մտնում է խորհրդարան։
-Ապրիլի 23-ին ես բերել և օրինագիծը բաժանել եմ հանձնաժողովի անդամներին։ Ասել եմ, որ այս փաթեթը գալու է, նայեք։ Մայիսի 4-ին կամ 5-ին այն մեկ անգամ քննարկել ենք, մեկ անգամ խորհրդարանական լսում ենք կազմակերպել, մեկ անգամ էլ՝ քառօրյային նախորդող ուրբաթ օրը,  այն քննարկել ենք հանձնաժողովի նիստում։  Վեց պատգամավորներից երկուսը՝ Վարդանյան եղբայրներն են դեմ քվեարկել, իսկ մնացածները, ինչպես ես, ասել են, որ սկզբունքին կողմ են։ Եկե՛ք հանձնաժողովի ցանկացած նիստին և կտեսնեք, թե ինչպիսի քննարկումներ են տեղի ունենում։

Как налоговый пакет обсуждался в комиссии НС
Председатель постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Вардан Айвазян ответил на вопрос «7օր»: «Как же так получается, что члены данной комиссии выступают против законопроекта по внесению изменений в налоговый пакет, а сама комиссия дает этому положительную оценку и он входит в парламент?»
-23-го апреля я принес и раздал законопроект членам комиссии. Я сказал, что скоро он войдет в парламент, обязательно посмотрите.  4-го или 5-го мая мы его один раз обсуждали, один раз проводили по ним парламентские слушания, и даже один раз обсуждали его на заседании комиссии. Двое из шести депутатов - братья Варданяны,  проголосовали против, а остальные заявили, что они выступают за новый принцип. Придите на одно из любых заседаний, и вы увидите, как они проходят.