Դատախազը ծեծել է «Ռեգնում» գործակալության երևանյան գրասենյակի խմբագրին
«Ռեգնում» տեղեկատվական գործակալության երևանյան գրասենյակի խմբագիր Ռուբեն Գրձելյանը մայիսի 12–ի ուշ երեկոյան դաժան ծեծի է ենթարկվել մի շարք անձանց կողմից, որոնց թվում է եղել նաև Կոտայքի մարզի դատախազներից Մովսես Մանրիկյանը։ Միջադեպը տեղի է ունեցել Երևանում՝ տուժածի մոր, երկու անչափահաս երեխաների, զարմիկի և հղի կնոջ ներկայությամբ։
Վեճը սկսվել է նրանից, որ Գրձելյանի երեխաները մի պահ խանգարել են բակից դուրս եկող մեքենային, որը հավանաբար պատկանում է Մանրիկյանի որդուն։ Դա դուր չի եկել դատախազին, ով վեճի է բռնվել լրագրողի հետ և հարվածել Գրձելյանին։ Մանրիկյանը և իրեն ուղեկցող անձը հարձակվել են Գրձելյանի վրա, իսկ մի քանի վայրկյան անց նրանց են միացել նաև Մանրիկյանի որդին և ևս մեկ անձ։ Չորս հոգով դաժանորեն ծեծել են Գրձելյանին, ով արդեն գետնին է եղել, մինչև որ լրագրողը կորցրել է գիտակցությունը։
Դեպքից անմիջապես հետո Ռուբեն Գրձելյանը բողոք է գրել Երևանի Էրեբունու շրջանի ոստիկանության տեղամասում, բժշկական փորձաքննություն է անցել և գրանցել է ծեծի փաստը։ Դիմումը ներկայացնելու պահին լրագրողը չի իմացել, որ իրեն ծեծող անձանց թվում է եղել դատախազության բարձրաստիճան պաշտոնյան։ Դա հայտնի է դարձել հաջորդ օրվա առավոտյան՝ ականատեսների վկայությունից և լրագրողական հետաքննություն սկսած Գրձելյանի գործընկերների խոսքերից։

Редактор Ереванского бюро «REGNUM» избит высокопоставленным сотрудником прокуратуры
Редактор Ереванского бюро ИА «REGNUM» Рубен Грдзелян был жестоко избит 12 мая в районе 23:00 группой лиц, среди которых, как удалось выяснить позднее, был прокурор по надзору за законностью следствия Котайкской области Армении Мовсес Манрикян. Инцидент произошел в армянской столице в присутствии матери пострадавшего, двух его несовершеннолетних детей, племянника и супруги, которая находится на 9 месяце беременности, во время вечерней прогулки, сообщает «Regnum».
Конфликт начался с острой реакции Мовсеса Манрикяна на то, что дети в один момент помешали выезжающему со двора автомобилю, в котором, предположительно, находился сын Манрикяна. Это не понравилось служителю закона, который вступил в словесную перепалку с Грдзеляном и ударил его. Получив ответ, Манрикян и сопровождавшее его лицо напали на журналиста, а через несколько секунд к ним присоединился сын Манрикяна и еще некое лицо. Четверо нападавших стали избивать Рубена Грдзеляна, находившегося уже на земле, пока последний не потерял сознание.
Непосредственно после этого, Рубен Грдзелян написал заявление в Эребунийском отделении полиции города Еревана, прошел медицинское обследование и зафиксировал многочисленные побои. На момент подачи заявления журналист не знал, что среди избивавших его, предположительно пьяных лиц, находился высокопоставленный служитель закона. Это выяснилось утром следующего дня со слов свидетелей и начавших журналистское расследование коллег Грдзеляна.