Թբիլիսիում փլուզվել է հայկական Սուրբ նշան եկեղեցու մի հատվածը
Հորդառատ անձրևների պատճառով փլուզվել է Թբիլիսիի Արծաթի փողոցում գտնվող հայկական Սուրբ նշան եկեղեցու ևս մի հատվածը։ Եկեղեցու բեկորներն ընկել են հարևան բնակելի շենքի վրա և վնասել են այն՝ փլուզվել է շենքի պատերից մեկը։
Հարկ է նշել, որ այս լուրը հաղորդելով՝ վրացական հեռուստաընկերություններն այս անգամ  եկեղեցին անվանել են ոչ թե վրացական Սուրբ Նիկոլայ, այլ հայկական և չեն վիճարկել եկեղեցու պատկանելությունը։
Սուրբ նշանը երկար ժամանակ է չի գործում։ Եկեղեցու պատկանելությունը վիճարկում են Վրաստանի Ուղղափառ և Հայ Առաքելական եկեղեցիները։ 2012թ. հունվարին եկեղեցում հրդեհ էր բռնկվել, որի հետևանքով փլուզվել էր եկեղեցու սյուներից մեկը։ Այդ դեպքից հետո Վրաստանի պատրիարքարանի ներկայացուցիչները հայտարարել էին, թե պետք է նախ վերականգնել պատմական հուշարձանը և դրանից հետո միայն որոշել եկեղեցու պատկանելությունը, սակայն վերականգնողական աշխատանքները դեռևս չէին սկսվել։

В Тбилиси обрушилась часть армянской церкви Сурб Ншан
В результате проливных дождей в Тбилиси обрушилась еще одна часть находящейся на улице Верцхли армянской церкви Сурб Ншан. Обломки упали на соседний жилой дом и повредили его, вызвав обрушение одной из стен. Никто из жильцов в результате обрушения не пострадал. Столичные власти обещают оказать жителям поврежденного дома необходимую помощь.
Как отмечает «Регнум, передавая информацию об обрушении церкви, грузинские телекомпании на этот раз называли ее не грузинской церковью Святого Николая, а армянской, и принадлежность церкви не оспаривали.
Церковь Сурб Ншан долгое время не функционировала. Ее принадлежность оспаривали грузинская и армянская церкви. В январе 2012 года в этой церкви произошел пожар, в результате чего обрушилась одна из колонн здания. Тогда представители патриархии и столичных властей заявили, что сейчас не время для обсуждения принадлежности церкви и нужно принять первоочередные меры по спасению памятника.
Несколько дней после пожара в церкви Сурб Ншан работали вначале пожарные, затем представители службы уборки столичной мэрии, после чего они покинули территорию памятника. Укрепительные работы в церкви так и не начинались.