Ընդդիմության ձայները տատանվում են 60–65%–ի սահմաններում
Լևոն Տեր-Պետրոսյանի մամլո խոսնակ Արման Մուսինյանը լրագրողների հետ զրույցում նշել է. «Պետական ամբողջ ապարատը լծվել է ընտրությունների արդյունքները խեղաթյուրելու, կեղծելու և հասարակության քվեի վրա բռնանալու գործին»։
Որպես օրինակ, Ա. Մուսինյանը նշել է քվեարկությանը մասնակցած քաղաքացիների անձնագրերում դրոշմակնիք դնելուց ԿԸՀ «հրաժարվելը»
–Դրոշմակնիք դնելու իմաստն այն է, որ կարուսել չլինի, մեկը երկու անգամ չքվեարկի, ինչ-որ չափով այդ ընտրակեղծիքների շղթան նեղացնի,- ասել է նա։
Ըստ Արման Մուսինյանի՝ ընտրություններին մասնակից ուժերը չեն պահպանել օրենքի համապատասխան դրույթն ու իրենց ցուցակներում կանանց անհրաժեշտ ներկայություն չեն ապահովել։ Այնուամնայնիվ, Արման Մուսինյանը նշել է, որ որպես ընտրությունների արդյունք՝ «իրական քվեների մասով Կոնգրեսը գերակշռող մեծամասնություն է կազմելու»։
- Արդար ընտրությունների  դեպքում հասարակության կողմից  մեզ աջակցությունը գնահատում ենք 60-65%,-ասել է նա։

Голоса оппозиции колеблются в районе 60-65%
В беседе с журналистами спикер Левона Тер-Петросяна Арман Мусинян отметил: «Весь госаппарат запрягся в дело извращения, подтасовки выборов и посягательства на голоса общества».
В качестве примера А.Мусинян привел отказ ЦИК ставить гербовую печать в паспортах граждан, принявших участие в выборах.
-Смысл этих печатей в том, чтобы не было карусели, чтобы одни и те же люди не голосовали по нескольку раз. Это поможет хотя бы сузить цепочку избирательных нарушений, - сказал А.Мусинян.
По его мнению, участвующие в выборах силы не придерживаются того положения в законе, согласно которому в списках необходимо обеспечить определенный процент участия женщин. Тем не менее, А.Мусинян отметил, что в  результате выборов «в плане реальных голосов Конгресс составит большинство»