Պայթած փուչիկների համար ուզում են մեղադրել ԵՊԼՀ–ի ուսանող, բնապահպան ակտիվիստի՞ն
Երևանի պետական լեզվաբանական համալսարանի ուսանող, բնապահպան-ակտիվիստ Միքայել Նազարյանին ոստիկանները բերման են ենթարկել ոստիկանության Կենտրոնի բաժանմունք:
Նախնական տվյալներով՝ Միքայել Նազարյանին բերման են ենթարկել, որովհետև  ներկա է գտնվել ՀՀԿ-ի կազմակերպած հանրահավաք-համերգին: Իրավաբան Արթուր Գրիգորյանը «Հետքին» տեղեկացրել է, որ, նախնական տվյալներով, նրան բերման են ենթարկել փուչիկների պայթյունի ժամանակ այնտեղ գտնվելու համար: Միքայել Նազարյանի հետ եղել է նաև Արթուր Գրիգորյանը, և իրենք պաստառներով Թեղուտի հարցի մասին են հիշեցրել հավաքի մասնակիցներին:
«Եթե որպես ականատես են տարել, էդ դեպքում բերման չեն ենթարկում, ծանուցագիր է ուղարկվում, որտեղ նշվում է իր կարգավիճակը և այլն, և այլն: Իսկ իրենք ուղղակի եկել ու բռնել–տարել են, դասական ձերբակալություն է»,-ասել է Արթուր Գրիգորյանը:

Во взрыве на площади хотят обвинить эколога-активиста?
Полицейские подвергли приводу в отделение полиции студента Ереванского государственного лингвистического университета им В. Брюсова, эколога-активиста Микаэла Назаряна.
В беседе с изданием «Этк» адвокат Артур Григорян сообщил что, согласно предварительным данным, Назаряна доставили в полицию по делу о взрыве воздушных шаров в ходе митинга РПА. Во время данного инцидента Микаэл Назарян и Артур Григорян присутствовали на площади с плакатами в защиту Тегута.
«Если его отвели как очевидца, то в таком случае не подвергают приводу, а отправляют извещение, в котором указывается его статус и т. д. Они же просто пришли и силой увели его. Классический арест», - отметил Артур Григорян.