Անուշ Սեդրակյան. «ՀՀԿ–ն ի զորու չէ լուծելու Հայաստանի առաջ ծառացած խնդիրները»
«Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության փոխնախագահ Անուշ Սեդրակյանը կարծում է, որ խորհրդարանական ընտրություններում մեծամասնություն հավաքած Հանրապետական կուսակցությունն ի զորու չէ լուծել Հայաստանի առաջ ծառացած խնդիրները, քանի որ այն արդեն իսկ, լինելով իշխող ուժ, տապալել է մի շարք կարևորագույն մարտահրավերներ։
Հայաստանի թե՛ տնտեսական, թե՛ քաղաքական, թե՛ հանրային համակարգում այնպիսի լրջագույն բացթողումներ կան, այնպիսի խոր խնդիրներ, որ մենք ուղղակի չենք կարող այսպես ինքնահռչակվել որպես շռնդալից հաղթանակ ունեցող ուժ, և ասել, որ այդ հաղթանակով արդեն լուծվել են բոլոր խնդիրները,–մեկնաբանելով ընտրությունների արդյունքները՝ ասել է Անուշ Սեդրակյանը։
«Ազատ դեմոկրատների» փոխնախագահը ՀՀԿ–ի հաղթանակն անվանել է պյուրոսյան։ Անուշ Սեդրակյանն ասել է, որ քաղաքական ուժը կարող է հաղթանակած համարվել ընտրություններում, եթե այն վայելում է հասարակության աջակցությունը, իսկ Հանրապետական կուսակցությունը չունի այդ աջակցությունը, չունի հանրային հենարան, որը թույլ կտար լուծել այն խնդիրները, որոնք պետք է լուծի իշխանությունը։
Այս ընտրական գործընթացը չէր արտացոլում հանրության աջակցությունը։ Այն արտացոլում էր հանրության լուռ համակերպվածությունը, հանրության հուսախաբությունն ու հուսալքությունը,–հայտարարել է Անուշ Սեդրակյանը։

Ануш Седракян: «РПА не в силах решить стоящие перед Арменией проблемы»
Зампредседателя партии «Свободные демократы» Ануш Седракян считает, что набравшая большинство во время парламентских выборов РПА не в силах решить стоящие перед Арменией проблемы, так как, будучи правящей силой, она не смогла устоять перед важнейшими вызовами.
«В Армении и в политической, и в экономической, и в общественной сферах имеются такие важнейшие упущения, глубинные проблемы, что РПА попросту не может заявлять о том, что является силой, одержавшей громкую победу и что этой победой решились все проблемы», - комментируя результаты выборов, сказала Седракян.
Она считает, что РПА одержала пиррову победу. По ее словам, политическую силу можно назвать победившей в выборах, если она пользуется поддержкой общества, а у РПА этой поддержки нет, как и нет общественной опоры, которая позволила бы решить эти проблемы.
«Этот избирательный процесс не отражает общественной поддержки. Он отражает вынужденное согласие, разочарование и отчаяние общественности», - заявила зампредседателя партии «Свободные демократы».