Մարքսիստական կուսակցության նախագահ. «ԲՀԿ-ը ՀՀԿ–ին հակակշիռ ձևավորելու համար հզոր ներուժ ունի»
Մարքսիստական կուսակցության նախագահ Դավիթ Հակոբյանը կարծում է, որ ընդդիմադիր բոլոր ուժերը պետք է համախմբվեն և միասնաբար պայքարեն գործող իշխանության դեմ։ Այս գործում բանախոսը կարևորել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության դերը, որը պետք է վերջնական որոշում կայացնի և կողմնորոշվի։ Նա կարծում է, որ «Բարգավաճ Հայաստանը» ՀՀԿ–ին հակակշիռ ձևավորելու համար հզոր ներուժ ունի։
Դավիթ Հակոբյանը հայտարարել է, որ ԲՀԿ–ն մինչև գիշերվա ժամը 2-ը առաջատար էր՝ 60% ձայներով, և միայն այդ ժամից հետո է, որ ՀՀԿ–ն սկսել է առաջ անցնել։ Դավիթ Հակոբյանը կարծում է, որ նաև այդ լուրի տարածումն է եղել պատճառը, որ «Կենտրոն» հեռուստաընկերության հանդեպ պատժամիջոցներ են կիրառել։
«ԲՀԿ–ի հետ կոալիցիան ՀՀԿ–ին այսօր պարզապես անհրաժեշտ է, չնայած որ ՀՀԿ–ն հակառակն է պնդում։ ԲՀԿ–ի համար էլ այդ կոալիցիան կլինի քաղաքական վախճանի սկիզբը, և հենց այդ վախճանին է ձգտում Հանրապետական կուսակցությունը, որպեսզի վերացնի իր հիմնական հակառակորդին»,–ասել է Դավիթ Հակոբյանը։

Давид Акопян: «ППА обладает мощным потенциалом по формированию противовеса РПА»
Председатель Марксистской партии Армении Давид Акопян считает, что все оппозиционные силы должны сплотиться и совместно бороться с действующей властью. В этом деле он отметил важность роли партии «Процветающая Армения», которая должна принять окончательное решение и определиться. Он считает, что ППА обладает мощным потенциалом по формированию противовеса РПА.
Давид Акопян заявил, что ППА до 2 часов ночи с 60% голосов была лидером, и только после этого РПА начала выходить вперед. По его словам, распространение этой информации также стало причиной того, что в отношении телеканала были применены штрафные санкции.
«Коалиция с ППА для РПА сегодня попросту необходима, несмотря на то, что РПА утверждает обратное. Для ППА же эта коалиция будет началом политического конца, и именно к этому и стремится РПА, чтобы уничтожить своего основного соперника», - отметил Давид Акопян.