Մանուկ Վարդանյան. «Որքան հասկանում եմ՝ մայիսի 22-ից ՕԵԿ–ից բոլորն էլ դուրս են եկել»
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար, «Օրինաց երկիր» կուսակցության անդամ Մանուկ Վարդանյանն այսօր չի բացառել ՕԵԿ-ից իր դուրս գալը:
Որքան հասկանում եմ՝ մայիսի 22-ից «Օրինաց երկիր» կուսակցությունից բոլորն էլ դուրս են եկել, քանի որ հայտարարության մեջ ասված է վերակազմավորել և նոր կարգով ընդունելություն կատարել,-ընդգծել է նա՝ ավելացնելով, երբ անդամագրման նոր կարգը սահմանեն, այն ժամանակ էլ «կնայի»՝ կրկին կանդամագրվի՞ ՕԵԿ-ին, թե՞ ոչ։
Նա նաև նշել է, որ նորմալ է վերաբերվում լուրերին, թե իրեն կփոխարինի Երևանի նախկին քաղաքապետ, ՀՀԿ–ական Գագիկ Բեգլարյանը:

Насколько понимаю, после 22-го мая из «Оринац еркир» вышли все – Манук Варданян
Министр транспорта и связи РА, член партии «Оринац еркир» Манук Варданян заявил во время брифинга, что не исключает выхода из партии.
«Насколько понимаю, после 22-го мая из “Оринац еркир” вышли все, поскольку в заявлении сказано, что партия реструктуризировалась и будет принимать в ряды партии в новом порядке»,  - подчеркнул он, добавив что, когда будет установлен новый порядок вступления в «Оринац еркир», тогда и подумает, входить в ряды партии или нет.
Варданян также отметил, что нормально относится к информации о том, что его заменит бывший мэр Еревана, член РПА Гагик Бегларян.