ՍԴ–ն մերժել է Մանուել Գասպարյանի դիմումը
ՀՀ Սահմանադրական դատարանը մերժել է թիվ  3 ընտրատարածքում մեծամասնական ընտրակարգով պատգամավորի թեկնածու առաջադրված ՀԱԿ անդամ, «Ժողովրդավարական ուղի» կուսակցության նախագահ Մանուել Գասպարյանի դիմումը։ Նա ՍԴ–ից պահանջում էր անվավեր ճանաչել  այդ ընտրատարածքում մայիսի 6–ին տեղի ունեցած ԱԺ ընտրությունների արդյունքները։ Այնտեղ հաղթող էր ճանաչվել ՀՀԿ-ական թեկնածու Արթուր Ստեփանյանը:
ՀԱԿ–ի մեկ այլ անդամ՝ Լևոն Զուրաբյանը նույնպես դիմել է ՍԴ՝ պահանջելով անվավեր ճանաչել թիվ 9 ԸԸՀ հանձնաժողովի որոշումը։ Այս հայցը դատարանում կքննարկվի հունիսի 12-ին։

КС отклонил обращение члена АНК
Конституционный суд РА отклонил обращение кандидата в депутаты в избирательном округе №3, члена АНК, председателя партии «Демократический путь» Мануэла Гаспаряна, который требовал от КС признать недействительными результаты парламентских выборов по данному избирательному округу. Победителем здесь был признан кандидат от РПА Артур Степанян.
Другой член АНК Левон Зурабян также обратился в КС, потребовав признать недействительным решение избирательной комиссии 9-го округа. Данный вопрос будет обсужден в суде 12 июня.