Սերժ Սարգսյանը քաղաքական ուժերին խնդրել է ավելորդ լարվածություն չստեղծել
Առաջին Հանրապետության հռչակման տոնի առիթով ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այցելել է  Սարդարապատ։ Պատասխանելով լրագրողներին՝ նախագահն ասել է, որ Երևանի ավագանու ընտրությունների քարոզարշավը գնահատում է «լավ»:
«Կարծում եմ, որ հեռուստաընկերությունները կարողացան հավասարաչափ, անկողմնակալ լուսաբանել քաղաքական ուժերի գործունեությունը: Ես ուրախ եմ, որ տարբեր քաղաքական ուժեր տարբեր նախընտրական հնարքներ, տեխնոլոգիաներ կիրառեցին՝ սկսած հանրահավաքներից ու երթերից, ավարտած դռնեդուռ անցնելով, բակային հանդիպումներով»,-ասել է նա:
Սերժ Սարգսյանը քաղաքական ուժերին խնդրել է ավելորդ լարվածություն չստեղծել և ասել է, որ մայիսի 31-ին պետք է այնպիսի ընտրություն անցկացնել, որը բնակչության ու միջազգային կազմակերպությունների համար կարող է հիմք դառնալ՝ նշելու,  որ Երևանի ավագանու ընտրությունները լավագույնն էին ՀՀ-ում:

Серж Саргсян попросил политические силы не создавать излишнего напряжения
Отвечая журналистам в Сардарапате по поводу Дня первой республики, президент РА Серж Саргсян оценил предвыборную кампанию в авагани Еревана на «хорошо»:
-Мне кажется, что телекомпании сумели равномерно, объективно осветить деятельность политических сил. Я рад, что различные силы применили различные приемы и технологии, начиная с митингов и эфира и кончая дворовыми встречами и визитами в дома.
Серж Саргсян попросил политические силы не создавать излишнего напряжения и говорить, что 31 мая надо провести такие выборы, чтобы они могли послужить основой для населения и международных наблюдателей утверждать, что выборы авагани Еревана были лучшими в Армении.