Ռոնալդու. «Այսօրվա մեր մրցակիցը մրցաշարի հաղթողի գլխավոր հավակնորդն է»
Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող և Պորտուգալիայի ազգային հավաքականի ավագ Կրիշտիանու Ռոնալդուն գերմանացիների հետ հանդիպումից առաջ հայտարարել է, որ Յոախիմ Լյովի թիմը «Եվրո-2012»-ի հաղթողի գլխավոր հավակնորդն է:
«Վստահ եմ, որ շատ լարված հանդիպում է լինելու: Կարծում եմ՝ այսօրվա մեր մրցակիցը մրցաշարի հաղթողի գլխավոր հավակնորդն է: Գերմանացիները խաղում է գեղեցիկ թիմային ֆուտբոլ, ինչը շատ արդյունավետ է ստացվում: Պետք չէ միայն ինձ վրա հույս դնել: Գերմանացիներին հաղթելու համար պետք է  թիմային ֆուտբոլ խաղանք»,- Ռոնալդուի խոսքն է մեջբերում «The Sun»-ը:
Ավելացնենք, որ «Եվրո-2012»-ի B խմբի առաջին մրցափուլի Գերմանիա–Պորտուգալիա խաղը կկայանա այսօր՝ հունիսի 9-ին, Ուկրաինայի «Արենա Լվով» ստադիոնում: Մեկնարկը՝ Երևանի ժամանակով 22:45-ին:

Роналду: «Нам предстоит встреча с главным фаворитом турнира»
Форвард мадридского «Реала» и капитан сборной Португалии Криштиану Роналду в преддверии первого матча со сборной Германии отметил, что подопечные Иохима Лева являются одними из главных претендентов на победу в Чемпионате Европы.
«Я уверен, что матч будет очень напряженным. Матч, к которому готова вся наша сборная. Нам предстоит встреча со сборной, которую я считаю главным фаворитом турнира. Немцы играют в командный футбол, который приносит свои результаты только в виде побед. Но нельзя надеяться только на меня в этом матче. Нам следует играть в  командный футбол, если мы хотим победить немецкую сборную», - приводит слова Роналду «The Sun».
Отметим также, что матч Германия-Португалия отборочной группы В состоится сегодня на украинском стадионе «Арена Львов». Встреча начнется в 22:45 по ереванскому времени.