Ռոբերտ Քոչարյանը կարող է դառնալ «Սիստեմա» ֆինանսական բաժնետիրական կորպորացիայի տնօրենների խորհրդի անդամ
ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը առաջադրվել է որպես «Սիստեմա» ֆինանսակամ բաժնետիրական կորպորացիայի տնօրենների խորհրդի անկախ տնօրենի թեկնածու։ Ինչպես նշված է հոլդինգի մամլո հաղորդագրությունում, ընկերության տնօրենների խորհրդի 13 տեղերի համար առաջադրվել է 13 թեկնածու։ Կորպորացիայի ընդհանուր տարեկան ժողովը կայանալու է այս տարվա հունիսի 27-ին։
«Սիստեմա» ՖԲԿ-ն Ռուսաստանու և ԱՊՀ-ում խոշորագույն հանրային դիվերսիֆիկացված կորպորացիա է, որ 100 միլիոնից ավելի սպառող է սպասարկում։ Այն ծառայություններ է մատուցում հեռահաղորդակցության, բարձր տեխնոլոգիաների, նավթաքիմիական և վառելիքաէներգետիկ, ինչպես նաև ռադիո և տիեզերական տեխնոլոգիաների, բանկային գործի, անշարժ գույքի, լրատվական և այլ ոլորտներում։

Роберт Кочарян может стать членом совета директоров финансовой акционерной корпорации «Система»
Экс-президент РА Роберт Кочарян был представлен в качестве кандидата на должность независимого директора совета директоров акционерной финансовой корпорации «Система». Как отмечается в официальном пресс-релизе холдинга, на 13 мест в совете директоров выдвинуты 13 кандидатов. Общее годовое собрание корпорации состоится 27-го июня с.г.
ЗАО «Система»  - крупнейшая в России и СНГ публичная диверсифицированная корпорация, обслуживающая более 100 млн. потребителей. Она предоставляет услуги в сфере телекоммуникаций, высоких технологий, нефтехимической и топливно-энергетической сферах, а также в сферах радио и космических технологий, информации,  банковском деле и др.