Հայաստանի արտգործնախարարի տեղակալ Արման Կիրակոսյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Իսրայել
Մայիսի 26-27-ը Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Արման Կիրակոսյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելեց Իսրայել՝ այդ երկրի արտաքին գործերի նախարարության հետ հերթական խորհրդատվություններ անցկացնելու նպատակով:
Իսրայելի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Դանիել Այալոնի և այլ բարձրաստիճան դիվանագետների հետ տեղի ունեցած հանդիպումների ընթացքում քննարկվեցին երկու երկրների հարաբերությունների զարգացմանը, միջազգային, տարածաշրջանային խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
Հայաստանի պատվիրակությունը հանդիպումներ ունեցավ Իսրայելի խորհրդարանում՝ Կնեսետում, մասնավորապես՝ Իսրայել-Հայաստան միջխորհրդարանական բարեկամության խմբի նախագահ Զեեվ Էլկինի հետ:
Պատվիրակությունն այցելեց նաև Երուսաղեմի Հայոց Պատրիարքարան, զրույց ունեցավ Պատրիարք Թորգոմ արքեպիսկոպոս Մանուկյանի հետ:

Визит делегации во главе с вице - министром индел Армении Арманом Киракосяном в Израиль.
26-27 мая делегация во главе с вице - министром  индел Армении Арманом Киракосяном посетила Израиль для проведения очередных консультаций с министерством индел Израиля.
Во время встреч с вице-министром индел Израиля Даниэлем Айолоном и другими высокопоставленными дипломатами обсуждались международные и региональные вопросы, а также вопросы развития отношений между двумя странами.
Армянская делегация имела встречи в Кнессете, в частности, с председателем межпарламентского общества дружбы Зеевом Элкином.
Делегация посетила Армянскую патриархию Иерусалима, и имела беседу с Патриархом Торгомом архиепископом Манукяном