Քրիստոնյա Զինվորական Եղբայրությունների Միության Եվրոպական Համաժողով
Մայիսի 29-ից հունիսի 2-ը Մեծ Բրիտանիայի բանակի քրիստոնեական կազմակերպությունների նախաձեռնությամբ և Զինված ուժերի քահանաների առաջնորդի աջակցությամբ Լոնդոնում սկսվել է Քրիստոնյա Զինվորական Եղբայրությունների Միության եվրոպական համաժողովը «Պատրաստում ենք հաջորդ սերնդին» թեմայով:
Համաժողովի նպատակն է զինված ուժերում քրիստոնեական քարոզչության բարելավումն ու հոգևոր սպասավորների նոր սերունդների նախապատրաստությունը՝ ժամանակակից կյանքի մարտահրավերները հաղթահարելու համար:
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից ժողովին մասնակցում են ՀՀ Զինված Ուժերի հոգևոր առաջնորդ Տ. Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանը և  Տ. Պարույր քահանա Ավետիսյանը:

Европейский Конгресс Союза Христианских Военных Братств.
С 29 мая по 2 июня по инициативе христианских организаций Британской армии и содействии Предводителя священников  вооруженных сил,  в Лондоне начался Европейский Конгресс Союза Христианских Военных Братств на тему «Готовим следующее поколение».
Цель Конгресса  - улучшение христианской пропаганды и подготовка нового поколения духовных служителей для преодоления вызовов современной жизни.
В работе Конгресса участвует духовный предводитель ВС РА епископ Тер-Вртанес Абраамян и священник Тер-Паруйр  Аветисян.