ԿԸՀ մամուլի քարտուղար. «Ամեն ինչ արված է հրապարակայնությունն ապահովելու համար»
Կենտրոնական ընտրական հաննձնաժողովի մամլո քարտուղար Տաթև Օհանյանը տեղեկացրել է, որ ժամը 8։00-ին բոլոր 438 տեղամասերն ընտրողների առջև բացել են իրենց դռները։
-Քվեարկությունը կտևի 12 ժամ, երեկոյան ժամը 20։00-ին տեղամասերը կփակվեն և կսկսի քվեարկության արգյունքների ամփոփման գործընթացը։ Տեղամասում քվեարկության ամփոփման գործընթացն ավարտելուց հետո տվյալները կներկայացվեն ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողով, որոնք թվով 13-ն են, այնուհետև արձանագրության տվյալները կմուտքագրվեն համակարգիչ, որից հետո այդ տվյալները կերևան ԿԸՀ-ի մամուլի սրահում տեղադրված էկրանին։
Ամեն ինչ արված է հրապարակայնությունն ապահովելու համար։ ԿԸՆ-ն նախնական տվյալները կամփոփի և արձանագրությամբ կվավերացնի քվեարկության ավարտից հետո՝ 24 ժամվա ընթացքում,- տեղեկացրել է ԿԸՀ մամուլի քարտուղարը։

Пресс-спикер ЦИК: «Сделано все для обеспечения публичности»
Спикер Центрального избирательного комитета Татев Оганян сообщила, что на 8:00 все 438 избирательных участка открыли перед избирателями свои двери.
-Голосование будет длиться 12 часов, в 20:00 избирательные участки будут закрыты и начнется подсчет результатов голосования. После завершения подсчета данные будут представлены местным избирательным комиссиям (общее число которых составляет 13), после - данные протокола будут введены в компьютер, и они станут видны на экране, размещенном в пресс-холле ЦИК.
-Сделано все для обеспечения публичности. После голосования в течение 24 часов ЦИК подведет предварительные итоги результатов голосования,  и они будут скреплены протоколом, - сообщила спикер ЦИК.