Անգամ ընտրախախտումների դեպքում ՕԵԿ–ը կոալիցիայից դուրս չի գա
«Օրինաց երկիր» կուսակցության նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը 10/28 ընտրատեղամաս է այցելել տիկնոջ հետ։ Մտնելով տեղամաս՝ նա հետաքրքրվել է, թե մինչ այդ քանի՞ ընտրող է քվեարկել։ Պարզվել է, որ Ա. Բաղդասարյանը 101-րդն է։
ՕԵԿ նախագահը կարծում է, որ մենք լավ ընտրություն կունենանք, իսկ ընտրախախտումների դեպքում. «Կսպասենք ընտրությունների արդյունքների ամփոփմանը և համապատասխան հայտարարությամբ հանդես կգանք, ինչպես միշտ։ Այսինքն՝ լավ են եղել՝ կողջունենք լավ ընտրությունները, կլինեն որոշ խախտումներ, կասենք, որ եղել են նաև խախտումներ»։
«Իսկ կոալիցիայից դուրս կգա՞ք»,- «7օր»- հարցին Ա. Բաղդասարյանը հաստատակամ պատասխանել է՝ ոչ՛.
-Այսօր՝ այս պահին, քաղաքական հարցերի ժամանակը չէ, ոչ էլ այս ընտրությունները կապված են կոալիցիայից դուրս գալու կամ չգալու հետ։ Սա Երևան քաղաքի ընտրություններ են։

ПСЗ не выйдет из коалиции даже в случае избирательных нарушений
Председатель партии «Страна законности» Артур Багдасарян пришел на ИУ 10/28 вместе с супругой. Зайдя на ИУ, он поинтересовался, сколько избирателей уже успело проголосовать. Выяснилось, что А.Багдасарян 101-ый.
Председатель ПСЗ считает, что мы сделаем хороший выбор, а в случае избирательных нарушений: «Дождемся подведения итогов голосования и, как всегда, выступим с соответствующим заявлением. То есть, если они прошли хорошо - поприветствуем их, если будут некоторые нарушения - скажем, что также были нарушения».
А на вопрос «7օր»: «Выйдете ли Вы из состава коалиции?» - А.Багдасарян ответил, что нет.
-Сегодня, на данный момент не время для политических вопросов, и эти выборы никак не связаны с выходом, или нет, из коалиции. Это ереванские выборы.