Էդուարդ Շարմազանով. «Ընտրություններն ընթանում են օրենքի սահմաններում»
-Ընդհանուր առմամաբ, և՛ նախընտրական շրջանը, և՛ այսօրվա քվեարկությունը ես գնահատում եմ դրական։ Ճիշտ է, կան որոշակի խնդիրներ, որի մասին լրատվամիջոցները տեղեկացնում են, բայց դրանք լուրջ խնդիրներ չեն,-«7 օր»-ի հետ զրույցում խոսելով քվեարկության ընթացքի մասին՝ ասել է ՀՀԿ մամլո խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։
ԲՀԿ-ական Նաիրա Զոհրաբյանի և 11/4 տեղամասային հանձնաժողովի միջև եղած միջադեպի մասին էլ նա ասել է. «Ամեն ինչ պետք է անել օրենքի սահմաններում»։
-Նշեմ նաև, որ մեր իրավապահ մարմինները պատրաստակամություն են հայտնել  ԿԸՀ-ի հետ համատեղ հետևել ընտրությունների ընթացքին, և եթե որևէ իրավախախտման մասին տեղեկատվություն կա, ապա պետք է դիմել նրանց,-ասել է Էդուարդ Շարմազանովը։

Эдуард Шармазанов: «Выборы протекают в рамках закона»
-В целом, и предвыборный период, и сегодняшнее голосование я оцениваю положительно. Правда, есть некоторые  проблемы, о которых сообщают СМИ, но это не серьезные проблемы, - в беседе с «7 օր», говоря о ходе выборов, сказал спикер РПА Эдуард Шармазанов.
А по поводу инцидента между представительницей ППА и председателем избиркома ИУ 11/4 он сказал: «Все надо делать в рамках закона».
-Отмечу также, что наши правоохранительные органы выразили готовность вместе с ЦИК проследить за ходом  выборов, и, если есть какое-либо сообщение о нарушениях, нужно обращаться к ним, - сказал Э.Шармазанов.