Ծեծել են «Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցչին
Ըստ «Ժառանգություն» կուսակցության հաղորդած տվյալների՝  7/18   ՏԸՀ-ում «Ժառանգություն» կուսակցության անդամ Մխիթար Նաջարյանը ծեծի է ենթարկվել հանձնաժողովի մյուս անդամների կողմից: Նաջարյանը հարկադրված լքել է ընտրատեղամասը։
ԱԺ պատգամավոր Անահիտ Բախշյանը, ով եղել է  8/4 և 8/5   է ՏԸՀ-ներում, տեղեկացրել է, որ երկու ընտրատեղամասերում էլ ճնշումներ են գործադրվում ՀԱԿ վստահված անձանց վրա։
«Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Ստեփան Սաֆարյանի խոսքերով՝ թիվ 133 միջնակարգ դպրոցում տեղակայված 1/32  ընտրատեղամասում «Ճաշարանի Հովո» անունով մեկը, «Հակոբ Վարդանյան» անունով ինչ-որ դիտորդական կազմակերպության կողմից, «կառավարել է» քվեարկությունը:
-ՀԱԿ վստահված անձինք հայտնաբերել են տվյալ ընտրական տեղամասում քվեարկելու իրավունք չունեցող անձանց, որոնք քվեարկում են: Մի շարք հասցեներում, օրինակ՝ Բագրևանդ 63 և այլն, հայտնաբերվել են գրանցված, սակայն այնտեղ չբնակվող երիտասարդների անուն-ազգանուններ: Խախտումները հայտնաբերել է ՀԱԿ վստահված անձ Սոնա Մուրադյանը, ում «Ճաշարանի Հովոն» սպառնացել է,-ասել է նա։
Ստեփան Սաֆարյանը նշել է նաև, որ  12/15  ընտրատեղամաս ժամանած մի քանի ընտրողներ հայտնաբերել են, որ իրենց փոխարեն արդեն իսկ քվեարկված է: Փաստը հանգեցրել է ԲՀԿ-ականների ու ՀՀԿ-ականների միջև լարվածության։

Избит представитель партии «Жарангутюн»
Согласно данным, полученным от «Жарангутюн»,  на ИУ 7/18  некоторые члены местного  избиркома избили члена их партии  Мхитара Наджаряна.
Депутат НС Анаит Бахшян, которая была на ИУ 8/4 и 8/5 сообщила, что на обоих участках на представителей АНК оказывалось давление.
По словам члена парламентской фракции «Жарангутюн»  Степана Сафаряна, некий «Ово из столовой» на избирательном участке 1/32, расположенном в школе №133, «управлял» голосованием со стороны некой наблюдательной организации под названием «Акоп Варданян».
-Доверенные лица АНК обнаружили на данном ИУ людей, не обладавших правом голоса, но которые голосовали. По ряду адресов, например Багреванд 63 и др., были обнаружены имена и фамилии прописанных, но не проживающих по данным адресам, молодых людей. Нарушения выявило доверенное лицо АНК Сона Мурадян, которой угрожал «Ово из столовой», - сообщил С.Сафарян.
Он также отметил, что прибывшие на ИУ 12/15 несколько избирателей обнаружили, что вместо них уже проголосовали. Данный факт вызвал напряженность между представителями РПА и ППА.