Զոյա Թադևոսյան. «Ավելի խայտառակ ընտրություն էր, քան նախագահականը։ Իրականում «բեսպրեդել» էր»
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում «Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչ Զոյա Թադևոսյանը հրաժարվել է ստորագրել ԿԸՀ արձանագրությունը։
«7օր»-ին այս քայլը նա բացատրել է հետևյալ կերպ.
-Պատճառը զանգվածային ընտրակեղծիքներն էին, որոնց նաև ես եմ ականատես եղել։ Ունեցել եմ նաև ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովների, տեղամասային ընտրական հանձնաժողովների «Ժառանգության» անդամների բողոքները։ Այդ ամենի հիման վրա ես ինչպե՞ս կարող էի ստորագրել։
Զ. Թադևոսյանն ասել է նաև, որ «Ժառանգության» և ՀԱԿ-ի շտաբներում գտնվող խախտումների մասին տվյալները համակարգվել են և այսօր կներկայացվեն ԿԸՀ։
Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքում տեղակայված  7-րդ և 8-րդ ընտրատարածքների արդյունքներն էլ Զ. Թադևոսյանն առաջարկել է ընդհանրապես անվավեր ճանաչել, որովհետև. «Այդ տարածքներում ուղղակի ընտրություն չկայացավ։ Ոչ թե ընտրում էին, այլ հանձնաժողովի անդամները զբաղված էին քվեաթերթիկ լրացնելով և արկղը լցնելով»։
Նրա խոսքերով՝ նույնիսկ ձայները հաշվելու ժամանակ են նույն կամայականությունները, բռնությունները և անօրինականությունները տեղի ունեցել.
-Նման ընտրություններ, որ տեղի ունեցան, երբևէ չէին եղել։ Ավելի խայտառակ ընտրություն էր, քան նախագահականը։ Իրականում «բեսպրեդել» էր։

Зоя Тадевосян: «Эти выборы были позорнее президентских. Это был реальный беспредел»
Представитель «Жарангутюн» в ЦИК Зоя Тадевосян отказалась подписывать протокол ЦИК, объяснив «7ор» это так:
-Причина - массовые фальсификации, которым была свидетелем и я. Жалобы были из участковых избирательных комиссий, от представителей «Жарангутюн». Как после всего этого я могла подписаться под протоколом?
Г-жа Тадевосян сообщила также, что данные о нарушениях систематизируются и сегодня будут представлены в ЦИК. А результаты голосования на участках  7и 8 общины Малатия - Себастия Зоя Тадевосян предлагает признать недействительными, потому что «выборы там попросту не состоялись. Там не выбирали, там члены комиссии занимались заполнением бюллетеней и наполнением урн». По ее словам, даже во время подсчета голосов имели место то же насилие и беззаконие: