Եվրոպայի լավագույն ֆուտբոլիստի կոչման հավակնորդները
ՈՒԵՖԱ–ի պաշտոնական կայքը հրապարակել է անունները 32 ֆուտբոլիստների, ովքեր հավակնում են Եվրոպայում հանդես եկող լավագույն ֆուտբոլիստի տիտղոսին։ Այդ ցուցակը կկրճատվի. նախ կընտրվեն 3 լավագույնները, ապա օգոստոսի վերջին հայտնի կդառնա լավագույն ֆուտբոլիստի անունը։
Այսպես, հավակնորդներն են`
Սերխիո Ագուերո («Մանչեսթեր Սիթի»), Խաբի Ալոնսո («Ռեալ»), Մարիո Բալոտելի («Մանչեսթեր Սիթի»), Յակուբ Բլաշիկովսկի («Բորուսիա Դ.»), Ջանլուիջի Բուֆոն («Յուվենթուս»), Իկեր Կասիլյաս («Ռեալ»), Պետր Չեխ («Չելսի»), Ֆաբիո Կոենտրաո («Ռեալ»), Լեսլի Դևիս («Բանգոր Սիթի»), Դիդյե Դրոգբա («Շանհայ Շենհուա»), Սեսկ Ֆաբրեգաս («Բարսելոնա»), Ռադամել Ֆալկաո («Ատլետիկո»), Ջո Հարթ («Մանչեսթեր Սիթի»), Զլատան Իբրահիմովիչ («Միլան»), Անդրես Ինյեստա («Բարսելոնա»), Շինջի Կագավա («Մանչեսթեր Յունայթեդ»), Վենսան Կոմպանի («Մանչեսթեր Սիթի»), Ֆրենկ Լեմպարդ («Չելսի»), Լիոնել Մեսսի («Բարսելոնա»), Լուկա Մոդրիչ («Տոտենհեմ»), Մեսութ Օզիլ («Ռեալ»), Պեպե («Ռեալ»), Անդրեա Պիրլո («Յուվենթուս»), Սերխիո Ռամոս («Ռեալ»), Ռաուլ («Ալ-Սաադ»), Քրիշտիանու Ռոնալդու (Ռեալ), Ուեյն Ռունի («Մանչեսթեր Յունայթեդ»), Դավիդ Սիլվա («Մանչեսթեր Սիթի»), Ֆերնանդո Տորես («Չելսի»), Յայա Տուրե («Մանչեսթեր Սիթի»), Ռոբին վան Պերսի («Արսենալ»), Չավի («Բարսելոնա»):

УЕФА опубликовала список номинантов на звание лучшего футболиста Европы
УЕФА опубликовала список номинантов на звание лучшего футболиста Европы. В список попали 32 футболиста из ведущих футбольных чемпионатов Европы, а в середине августа этот список сократится до 3, сообщает официальный сайт УЕФА.
Вратари: Джанлуиджи Буффон («Ювентус»), Икер Касильяс («Реал»), Петр Чех («Челси»), Джо Харт («Манчестер Сити»).
Защитники: Фабио Коэнтрау, Пепе, Серхио Рамос (все – «Реал»), Венсан Компани («Манчестер Сити»).
Полузащитники: Лесли Дэвис («Бангор Сити», Уэльс), Хаби Алонсо, Месут Озил (оба – «Реал), Якуб Блашчиковски («Боруссия» Дортмунд), Сеск Фабрегас, Андрес Иньеста, Хави (все – «Барселона»), Синдзи Кагава («Манчестер Юнайтед»), Фрэнк Лэмпард («Челси»), Лука Модрич («Тоттенхэм»), Андреа Пирло («Ювентус»), Давид Сильва, Яя Туре (оба – «Манчестер Сити»).
Нападающие: Серхио Агуэро, Марио Балотелли (оба – «Манчестер Сити»), Дидье Дрогба («Шанхай Шеньхуа»), Фалькао («Атлетико»), Златан Ибрагимович («Милан»), Лионель Месси («Барселона»), Рауль («Аль-Садд»), Криштиану Роналду («Реал»), Уэйн Руни («Манчестер Юнайтед»), Фернандо Торрес («Челси»), Робин ван Перси («Арсенал»).