Ի՞նչ կարող է զիջել Սերժ Սարգսյանը
Քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել՝ կարծիք հայտնելով, որ ՀՀ և ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը կարծես թե մի սրամիտ պրոյեկտ է մտահաղացել:
«Ի՞նչ կարող է նա զիջել Ռուսաստանին իր հաջորդ նախագահական ժամկետի համար աջակցություն ստանալու համար: Հիշո՞ւմ եք՝ մարտի 1-ից հետո Մեդվեդևին շնորհակալություն էր հայտնում աջակցության համար: Շատ դժվար խնդիր է, ինչ հնարավոր է՝ տրվել է: Նույնիսկ տրվել է այն, ինչ արդեն ռուսներինն է` ռուսական ռազմաբազաների ժամկետի երկարեցումը 49 տարով: Ահա այս պայմաններում պետք է մտածել կամ ստեղծել այն, ինչը կարելի է զիջել: Եվ կարծես թե ստեղծվում է այն, ինչը կարելի է զիջել Ռուսաստանին. դա Հայաստանի նոր ստեղծվող արևմտամետներն են: Կարծես թե Սերժ Սարգսյանն արագ ձևավորվող «արևմտամետական» ուժերին հզորացնելով՝ ռուսներին «ծախելու» կամ «զիջելու» «ապրանք» է ստեղծվում»,–գրել է նա:

Что может уступить Серж Саргсян?
Политолог Степан Даниелян оставил на своей странице в «Facebook» сообщение, в котором выразил мнение, что президент РА и председатель РПА Серж Саргсян задумал остроумный проект.
«Что он может уступить России в обмен на поддержку последней во время предстоящих президентских выборов? Помните, когда он после 1-го марта выражал благодарность Медведеву за оказанную поддержку? Очень трудная задача – он уже отдал все, что было можно. Он даже отдал то, что уже принадлежало русским – продлил срок дислокации российских военных баз на 49 лет. В этих условиях необходимо придумать или создать то, что можно уступить. И, кажется, создается то, что можно уступить России – формирующиеся сейчас прозападники Армении. Усиливая быстрыми темпами формирующиеся «прозападные» силы, Серж Саргсян как будто создает «товар», который затем «продаст» или «уступит» русским».