Թուրք–սիրիական սահմանը սիրիացի փախստականների համար չի փակվել
Թուրք-սիրիական սահմանին ընկած բոլոր անցակետերը բաց են մնում փախստականների համար: Այս մասին, «ԻՏԱՌ–ՏԱՍՍ»–ի փոխանցմամբ,  այսօր հայտարարել է ՄԱԿ-ի փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի վարչության մամլո քարտուղար Սիբիլա Ուիլքսը.
«Թուրքիայի կառավարությունը հաստատել է, որ սահմանը բաց է լինելու: Սահմանային անցակետերը երկու ուղղությամբ էլ առևտրային նպատակներով չեն օգտագործվելու»:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Թուրքիայի մաքսային ծառայության ու առևտրի նախարար Հայաթի Յազըջըն հայտարարել է, որ Սիրիայի հետ սահմանին այսօրվանից փակվելու են բոլոր անցակետերը, ինչը պայմանավորված է Սիրիայում իրավիճակի սրումով:

КПП на турецко-сирийской границе будут открыты только для беженцев
Все турецкие КПП на границе с Сирией остаются открытыми для беженцев. Об этом сообщила сегодня пресс-секретарь Управления Верховного комиссара ООН по делам беженцев Сибилла Уилкс.
«Правительство Турции подтвердило, что граница будет открыта. Контрольно-пропускные пункты не будут использоваться в обоих направлениях лишь в коммерческих целях», - заявила она.
Ранее министр по делам торговли и таможни Турции Хаяти Языджи объявил о закрытии всех КПП на сирийской границе. По информации местных СМИ, меры приняты в связи с обострением обстановки в САР.