ՀՅԴ-ն «դեմ» է քվեարկելու հարկային փաթեթին
Խորհրդարանի հերթական քառօրյայում շարունակվում է նախորդ քառօրյայից անավարտ մնացած «Հարկային փաթեթի» քննարկումը:
-Ես սա դիտարկում եմ որպես իր տակ քաղաքական շատ լուրջ ենթատեքստ պարունակող օրինագիծ: Երբ նման օրինագծեր են բերվում, որպես կանոն բերողը պետք է ասի, որ գիտեք, ես մինչև հիմա սխալվում էի, պարզվեց, որ այն բոլոր մեխանիզմները, որ ես ամրագրել էի կառավարության ծրագրի մեջ, որը բերել եմ հաստատելու, դուք հաստատել եք, դրանք չեն աշխատում: Նշանակում է, ես իմ հարկային քաղաքականության մեջ ձախողել եմ,- ԱԺ ամբիոնից հայտարարել է ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանն ու շարունակել,-սա պետք է մենք առաջին հերթին լսենք, որպեսզի մտածենք. այսպիսի հզոր և վտանգավոր ինստրումենտ  նորից տալ կառավարության ձեռքը, կամ չտալ:
Վահան Հովհաննիսյանն ասել է, թե «մենք ուզում ենք մարդկանց ստվերից հանել, բայց այս մեխանիզմով ով ստերում էր, էլ ավելի կամրապնդվի».
-Չհամոզեք ինձ միայն, որ այդ գործարաններում գտնվող ոստիկանական ֆունկցիայով  հարկայինի ներկայացուցիչները բացարձակապես անկաշառ հրեշտակներ են լինելու: Ով ստվերում էր, նա ստվերում էլ կմնա: Բայց նա, ով փորձում է ազնիվ աշխատել, այս մեխանիզմի տակ դառնում է հարվածի թիրախ:

АРФД будет «против» налогового пакета голосовать
Во время очередной «четырехдневки» продолжалось обсуждение оставшегося незавершенным с прошлых четырехдневных заседаний обсуждения  «налогового пакета».
«Я это рассматриваю как законопроект, содержащий очень серьезный политический подтекст. Когда несут подобные законопроекты, как правило, приносящий должен сказать: «Знаете  до сих пор я ошибался, выяснилось, что все те механизмы, которые я закрепил в программе правительства, которые принес чтобы утвердить, вы утвердили, они не работают, а это  означает, что  свою налоговую политику я провалил», - заявил с трибуны НС руководитель фракции АРФД Ваан Ованисян, отметив, что «это мы в первую очередь должны выслушать, чтобы послушать, подумать вновь давать мощный и опасный инструмент в руки правительства или не давать».
Ваан Ованисян сказал, что «мы хотим, чтобы люди вышли из тени, но по этому механизму, кто находился в тени, еще более укрепится».
- Не убеждайте меня только, что налоговые представители, находящиеся в этих полномочиях с полицейскими функциями будут совершенно неподкупными ангелами. Кто был в тени, тот и останется в тени. Но тот, кто пытается работать честно, под этим механизмом становится мишенью.