Վարդան Օսկանյանի հարցը կբարձրացվի ԵԽԽՎ–ում
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը թեև ընդգրկված է ԵԽԽՎ հայաստանյան պատվիրակության մեջ, սակայն պատվիրակության հետ չի մեկնել վեհաժողովի նիստին։
–Ես ինքս եմ տոմսը փոխել, հետաձգել։ Ես կմեկնեմ ԵԽԽՎ վաղը,–ասել է Նաիրա Զոհրաբյանը՝ հավելելով, որ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վարդան Օսկանյանին փողերի լվացման գործով որպես մեղադրյալ ընդգրկելու գլխավոր դատախազի միջնորդագրի մասին հարցը կբարձրացվի նաև ԵԽԽՎ–ում։
–Միջնորդությունը որևէ իրավական հինմավորում չունի,–պնդել է Ն. Զոհրաբյանը,–«Բարգավաճ Հայաստան»–ի կողմից կոալիցիա չկազմելուց հետո և ընդհանրապես մեր կուսակցության վերջին համագումարից սկսած, որևէ մեկի համար գաղտնիք չէ, որ պարբերաբար նման գործընթացներ տեղի են ունենում, և ակնհայտ է, որ սա Օսկանյան անձի դեմ ուղղված չէ, այլ ուղղված է Օսկանյանի՝ որպես «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առանցքային դեմքերից մեկի դեմ։ Այս ամենն իր մեջ պարունակում է լուրջ քաղաքական կոմպոնենտ։
Ի դեպ, ԱԺ այսօրվա նիստից բացակայել է ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը բացակայում է։ Ն. Զոհրաբյանն ասել է, որ Գագիկ Ծառուկյանը նախապես ծրագրված այց ուներ, այս օրերին Հայաստանում չէ, բայց ինքն այսօր ներկայացնելու է ԲՀԿ ողջ խմբակցության տեսակետը։

Вопрос Вардана Осканяна будет поднят в ПАСЕ
Хотя секретарь парламентской фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян и входит в состав армянской делегации ПАСЕ, она не отбыла вместе с ней на заседание Ассамблеи.
«Я сама отложила свою поездку на завтра», - отметила депутат, добавив, что вопрос ходатайства о привлечении Вардана Осканяна в качестве обвиняемого по уголовному делу об «отмывании» денег будет поднят и в ПАСЕ.
«Ходатайство лишено каких-либо правовых оснований. Ни для кого не секрет, что после того, как ППА отказалась войти в коалицию и особенно после последнего съезда партии происходят подобные процессы, и очевидно, что это направлено не конкретно против Осканяна, а против него, как одного из главных членов ППА. Всё это содержит в себе серьезную политическую составляющую», - подчеркнула Зограбян.
Отметим, что в сегодняшнем заседании НС не принимает участия председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян. По словам Зограбян, у Царукяна задолго до этого был запланирован иностранный визит, и в эти дни он отсутствует в стране, однако она сегодня в НС будет представлять точку зрения всей фракции.