ՀՅԴ–ն նույնպես չի մասնակցի Վարդան Օսկանյանի հարցի քվեարկությանը
ԱԺ ՀՅ Դաշնակցություն խմբակցությունը չի մասնակցելու ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի ներկայացրած միջնորդագրի քվեարկությանը, որով «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վարդան Օսկանյանը փողերի լվացման գործով պետք է ներգրավվի որպես մեղադրյալ։ Այս մասին «7օր»–ին ասել է ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը։
–Թող մեծամասնությունն ապահովի իր 66 ձայները,–ասել է Ա. Վարդանյանը։  Իսկ հարցին՝ «Քաղաքական հետապնդո՞ւմ է իրականացվում Օսկանյանի նկատմամբ»,  ՀՅԴ խմբակցության քարտուղարը խոստացել է պատասխանել ԱԺ ամբիոնից։
«Ժառանգությունը» նույնպես չի մասնակցելու այդ քվեարկությանը, իսկ ՀԱԿ–ի մասնակցել–չմասնակցելու հարցը կտրվի խորհրդարանի ամբիոնից։ «7օր»–ի հետ զրույցում ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանն ասել է, որ դրա մասին խոսքը կհնչեցնի ինքը։

АРФД не примет участия в голосовании по вопросу Вардана Осканяна
Парламентская фракция АРФ «Дашнакцутюн» не будет участвовать в голосовании по представленному генпрокурором РА Агваном Овсепяном ходатайству о лишении Вардана Осканяна депутатской неприкосновенности и его привлечении к уголовному делу об «отмывании» денег в качестве обвиняемого.  Об этом «7or» сообщил секретарь фракции АРФД Агван Варданян.
«Пускай парламентское большинство обеспечит свои 66 голосов», - заявил Варданян.
На вопрос же о том, считает ли он, что в отношении Осканяна осуществляется политическая расправа, секретарь фракции АРФД пообещал ответить с трибуны НС.
Отметим, что фракция «Наследие» также не будет участвовать в голосовании, а относительно участия или неучастия АНК в голосовании секретарь парламентской фракции АНК Арам Манукян пообещал заявить во время своего выступления.