Սերժ Սարգսյանի փեսա Միքայել Մինասյանը միանգամից 4 հեռուստաընկերության սեփականատեր
«mamul.am» կայքի «Մամուլի խոսնակ» բաժնի օգտատերերից Արեն Մարգարյանն ուշագրավ գրառում է թողել։ Ըստ հեղինակի՝ Միքայել Մինասյանին են պատկանում.
«Արմենիա» հեռուստաընկերությունը-50% բաժնեմաս, իսկ մնացածը պատկանում է «Քոմեդի Քլաբի» հիմնադիր Արթուր Ջանիբեկյանին,
«Ա Թիվի» հեռուստաընկերությունը-50% բաժնեմաս, մնացածը պատկանում է «Քոմեդի Քլաբի» հիմնադիր Արթուր Ջանիբեկյանին,
«Արմնյուզ» հեռուստաընկերությունը-100% բաժնեմաս,
«Լայմ» հեռուստաընկերությունը-100% բաժնեմաս։
Միքայել Մինասյանը և Արթուր Ջանիբեկյանը նաև շատ մտերիմ ընկերներ են։
Մեր ունեցած տեղեկություններով՝ Սերժի փեսան բաժնեմասեր ունի նաև «Շանթ» հեռուստաընկերությունում։ Իսկ եթե այս ամենին ավելացնենք նաև այն, որ Հանրային հեռուստաընկերությունն էլ է վերահսկվում նախագահի շրջապատի կողմից, ապա Տիգրան Սարգսյանի «չսիրած» օլիգոպոլիստներին պետք է փնտրել Բաղրամյան 26–ի տիրույթներում և Կառավարության շենքում։
Նշենք, որ բացառությամբ 1 թերթի և 3-4 կայքի, մնացած թերթերն ու կայքերը միշիկական են (խոսքս ազդեցիկների մասին է)։

Микаэлу Минасяну принадлежат, по меньшей мере, четыре телекомпании
Сайт «mamul.am» сообщает, что зятю Сержа Саргсяна – Микаэлу Минасяну – принадлежат, по меньшей мере, четыре телекомпании:
100% акций телекомпании «Армньюз».
100% акций телекомпании «Лайм».
50% акций телекомпании «Армения» (остальное принадлежит основателю «Камеди клаб» Артуру Джанибекяну).
50% телекомпании «АTV» (остальное принадлежит основателю «Камеди клаб» Артуру Джанибекяну).
Согласно имеющимся у нас данным, зятю Саргсяна принадлежат также акции телекомпании «Шант». Если добавить ко всему этому и то, что Общественное телевидение также контролируется окружением президента, то «нелюбимых» Тиграном Саркисяном олигополистов нужно искать на Баграмяна 26 и в здании Правительства.
Отметим, что большинство влиятельных газет и сайтов (за исключением одной газеты и 3-4 сайтов) также принадлежат Микаэлу Минасяну.