Տեղի է ունեցել Երևանի նորընտիր քաղաքապետի երդման արարողությունը
Միջոցառմանը ներկա էին Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, Ամենայն Հայոց Կաթողիկող Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ն, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, կառավարության այլ անդամներ, ԱԺ պատգամավորներ, Երևանու ավագանու անդամներ, ինչպես նաև ընտրություններին մասնակցած քաղաքական ուժերի առաջնորդներ: Ներկա են եղել նաև նախկին քաղաքապետեր:
Երդման խոսքով հանդես է եկել Երևանի առաջին ընտրված քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը.
«Ստանձնելով Հայաստանի Հանրապետության մայրաքաղաք Երևանի քաղաքապետի պաշտոնը՝ երդվում եմ.
Երևանի քաղաքապետի լիազորություններն իրականացնելու ընթացքում պահպանել Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությունը, օրենքները, Երևանի ավագանու որոշումները, ազնվորեն և բարեխղճորեն կատարել Երևանի քաղաքապետի լիազորությունները, ծառայել Երևանի բարգավաճմանը, գործել ի բարօրություն նրա բնակիչների:
Պարտավորվում եմ հոգ տանել մեր հնագույն մայրաքաղաքի փառքի պահպանման և բազմապատկման համար, պաշտպանել համայնքի իրավունքները, օրինական շահերը և սեփականությունը, ուժերիս անմնացորդ նվիրումով սատարել ժողովրդի հավատին, նպաստել նրա նյութական և հոգևոր վերելքին:
Աջակից լինել ամեն մի ազնիվ նախաձեռնության, որ միտված կլինի իմ համաքաղաքացիների նվիրական գաղափարների իրականացմանը»:

Состоялась церемония клятвы новоизбранного мэра Еревана
На церемонии присутствовали президент Армении Серж Саргсян, премьер-министр РА Тигран Саркисян, Католикос Всех Армян Гарегин второй, Председатель НС Армении Овик Абрамян, другие члены правительства, депутаты НС, члены Совета Старейшин Еревана, а также лидеры политичсеких сил, участвующих в выборах. Присутствовали также бывшие мэры.
Со словами клятвы выступил первый избранный мэр Еревана Гагик Бегларян.
«Занимая должность мэра столицы Республики Армения Еревана, клянусь, в ходе исполнения полномочий мэра Еревана соблюдать Конституцию Республики Армения, законы, решения Совета Старейшин Еревана, честно и добросовестно исполнять полномочия мэра Еревана, служить процветанию Еревана, действовать во имя благополучия его жителей.
Обязуюсь заботиться о сохранении и умножении славы нашей древней столицы, защищать права общины, законные интересы и собственность, с преданностью без остатка сил поддержать веру народа,  содействовать его материальному и душевному подъему.
Оказать поддержку любой честной инициативе, которая будет направлена на  осуществление заветных идей моих сограждан.