Անդրանիկ Քոչարյան. «Ես վստահ չեմ` ինչ նյութեր են փոխանցվել պարոն Նիկոյանին»
Մարտի 1-ի գործով Փաստահավաք խմբի ընդդիմադիր ներկայացուցիչ Անդրանիկ Քոչարյանը դժոգհ է այն բանից, որ առանց խմբի բոլոր անդամների իրազեկման՝ խմբի ղեկավար Վահե Ստեփանյանը նյութերը փոխանցել է մարտի 1-ի դեպքերն ուսումնասիրող խորհրդարանական ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահ Սամվել Նկոյանին։
- Պարզվում է՝ կարգադրությունից հետո «մթության քողի տակ» հայտնվում է Վահե Ստեփանյանն ու որոշում փաստահավաք խմբի չհրկիզվող պահարանի պարունակությունը հանձնել Նիկոյանին։ Ինձ համար փաստաթղթերի ամբողջականության հարցը մնում է հարց։ Ես վստահ չեմ՝ ինչ նյութեր են  փոխանցվել պարոն Նիկոյանին,-ասել  է նա։
Սեդա Սաֆարյանն էլ նշել է, որ Սամվել Նիկոյանն անպայման պետք է հրապարակի այդ նյութերը։
-Մենք ուշի-ուշով հետևելու ենք Ազգային ժողովի հանձնաժողովի փաստաթղթին, որի մեջ պետք է ներգրավված լինեն Փաստահավաք խմբի հավաքած փաստաթղթերը։ Եվ եթե հանկարծ տեսնենք՝ որևէ փաստաթուղթ այնտեղ ներգրավված չէ , ես կարծում եմ, մենք դա կհնչեցնենք,-իր և Սեդա Սաֆարյանի անունից հայտարարել  է Անդրանիկ Քոչարյանը։

Андраник Кочарян: «Я не уверен, какие материалы были переданы г-н Никояну
Представитель оппозиции в Группе по сбору фактов по делу 1 марта Андраник Кочарян недоволен тем, что без уведомления всех членов группы руководитель группы Ваге Степанян передал материалы председателю временной парламентской комиссии по изучению событий 1 марта Самвелу Никояну.
«Выясняется, после распоряжения «под покровом темноты» появляется Ваге Степанян  и решает содержание несгораемого сейфа группы по сбору фактов сдать Никояну. Для меня вопрос целостности документов остается проблемой. Я не уверен, какие материалы были переданы господину Никояну», - сказал он.
Седа Сафарян же отметила, что Самвел Никоян обязательно должен был опубликовать эти материалы.
«Мы будем пристально следить за документами комиссии Национального Собрания, в которых должны быть включены материалы Группы по сбору фактов. И если вдруг увидим, что  какой-либо документ туда не включен, то думаю, мы это озвучим», заявил Андраник Кочарян от себя и от имени Седы Сафарян.