Միխայիլ Սահակաշվիլին փոխել է իր բնակության վայրը
Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլին ընդդիմության շարունակվող բողոքի գործողությունների հետևանքով ստիպված փոխել է իր բնակության վայրը։ Ներկայում Մ. Սահակաշվիլին գտնվում է Թբիլիսիից 400 կմ արևմուտք ընկած աջարական նստավայրում։ Թբիլիսիում Սահակաշվիլիի նստավայրը մինչ այժմ շրջափակված է ընդդիմության կողմից։
Հիշեցնենք, որ վրացական ընդդիմությունն ապրիլի 9-ից բողոքի գործողություններ է անցկացնում՝ պահանջելով նախագահի հրաժարականը։ Վերջերս տեղի էր ունեցել ընդդիմության առաջնորդներից մեկի՝ Լևան Գաչեչիլաձեի հետ նախագահ Սահակաշվիլիի հանդիպումը, որը, սակայն, ընդդիմադիրների խոսքերով, ցանկալի արդյունքներ չի տվել։

Михаил Саакашвили сменил место жительства
Из-за продолжающихся акций протеста оппозиции свое место жительства был вынужден сменить президент Грузии Михаил Саакашвили. В настоящее время президент Грузии находится в 400 километрах западнее Тбилиси, расположенной в Аджарии резиденции. Резиденция Саакашвили в Тбилиси до сих пор окружена оппозицией.
Отметим, что грузинская оппозиция с 9 апреля проводит акции протеста с требованием отставки президента страны. Недавно состоялась встреча Саакашвили с одним из лидеров протестных сил Левон Гачечиладзе, однако, по оценкам самих оппозиционеров, эта встреча не дала желаемых результатов.