Զոլյանը նոր է վերադարձել ԵԽ–ից, սակայն այնտեղ ուրիշ հարցերով էր
Վալերի Բրյուսովի անվան լեզվաբանական պետական համալսարանի ռեկտոր Սուրեն Զոլյանը նոր է վերադարձել Եվրախորհրդից.
-Ճիշտն ասած, նոր եմ գալիս, սակայն այնտեղ լեզվական քաղաքականության խնդիրներով էին հարցեր քննարկվում,- ասել է Ս. Զոլյան՝ ի պատասխան այն հարցի, թե ինչ ակնկալիքներ ունի ԵԽԽՎ հունիսի 22-ի լիագումար նստաշրջանից, որտեղ քննարկվելու է նաև Հայաստանի հարցը։
-Բացակայել եմ Հայաստանից, դրա համար ուղղակի տեղյակ չեմ, թե ինչ զարգացումներ կան։ Իմ կարծիքով, վերջիվերջո, այդ հարցը պետք է իր լուծումը գտնի,-նկատել է քաղաքագետը։

Золян недавно вернулся из СЕ, однако там находился по другим вопросам
Ректор Государственного лингвистического университета имени Валерия Брюсова Сурен Золян недавно вернулся из Совета Европы.
«По правде говоря, пришел недавно, однако там обсуждались вопросы, связанные с языковой политикой», сказал С.Золян в ответ на вопрос, какие у него ожидания от пленарной сессии ПАСЕ от 22 июня, где будет обсуждаться также вопрос Армении.
«Отсутствовал из Армении, потому и не в курсе какие были развития.  На мой взгляд, в конце концов, этот вопрос должен получить свое решение», - заметил политолог.