Ստեփան Սաֆարյանը չի բացառում կոալիցիայի տրոհումը
«Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Ստեփան Սաֆարյանը հրավիրված մամլո ասուլիսի ժամանակ ներքաղաքական իրավիճակներին գնահատական է տվել ոչ միայն որպես «Ժառանգություն» կուսակցության անդամ, այլ նաև որպես փորձագետ։
-Մայիսի 31-ին կայացած Երևանի ավագանու ընտրությունները ցույց տվեցին, որ կոալիցիայի լոկոմոտիվը համարվող ՀՀԿ-ի ռազմավարության մեջ և մոտեցումներում տեղի է ունեցել փոփոխություն,- ասել է Ստեփան Սաֆարյանն ու նշել, որ, ի տարբերություն նախորդ տարիների, ՀՀԿ-ում ակնհայտ է իր հաղթանակը այլևս որևէ մեկի հետ չկիսելու դիրքորոշումը։
Պատգամավորին այսպիսի կարծիք հայտնելու առիթ է տվել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության՝ Երևանի ավագանու կազմում իշխանություն չվերցնելու որոշումը։
-Այդ որոշումը ցույց է տալիս, որ իշխանական դաշտում աճում են չզիջելու տրամադրությունները։
Ինչ վերաբերում է կոալիցիայի հնարավոր տրոհմանը, ապա, ըստ Ստեփան Սաֆարյանի, նման հեռանկար բացառել չի կարելի։
-Եթե Հանրապետական իշխանությունն իսկապես չփոխի խնդիրների լուծումների և ընդհանրապես ամեն ինչի վերաբերյալ իր մոտեցումները, ապա նման միտումները, անկասկած, ազդելու են նաև կոալիցիայի ներքին կոնֆիգուրացիայի վրա։

Степан Сафарян не исключает распад коалиции
Член фракции «Наследие» Степан Сафарян во время созванной пресс-конференции дал оценку внутриполитическим ситуациям не только как член партии «Наследие», но также как эксперт.
« Состоявшиеся 31 мая выборы в Совет старейшин Еревана показали, что в стратегии и подходах считающейся локомотивом коалиции РПА произошли изменения», - сказал Степан Сафарян и отметил, что в отличие от предыдущих лет, в РПА очевидно нежелание делить победу с кем-либо.
Поводом для выражения подобного мнения явилось решение партии «Процветающая Армения» не брать власть в составе Совета старейшин Еревана.
« Это решение показывает, что во власти растут настроения не уступать», - отметил он.
Что касается возможного распада коалиции, то, по мнению Степана Сафаряна, нельзя исключать подобную перспективу
«Если Республиканская власть действительно не изменит свои подходы к решению проблем и вообще ко всему, то подобные  тенденции, несомненно, повлияют также на внутреннюю конфигурацию коалиции», резюмировал Сфарян.