Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողներին
Ս.թ. հունիսի 16-ին Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողներ Ջոն Պրեսկոտի և Ժորժ Կոլոմբիեի հետ:
Ողջունելով հյուրերին' նախարար Նալբանդյանը գոհունակություն հայտնեց ԵԽԽՎ ու Եվրոպայի խորհրդի այլ կառույցների հետ Հայաստանի համագործակցության կապակցությամբ, նշելով, որ Հայաստանը հաստատակամ է շարունակել ժողովրդավարական բարեփոխումները' հանահունչ Եվրոպայի խորհրդի առջև ստանձնած պարտավորություններին:
Ջոն Պրեսկոտը և Ժորժ Կոլոմբիեն, խոսելով ԵԽԽՎ բանաձևերի կատարման ընթացքի մասին, նշեցին բարեփոխումների գործընթացում գրանցված առաջընթացը,  ողջունեցին համաներում հայտատարելու վերաբերյալ ՀՀ Նախագահի նախաձեռնությունը:

Эдвард Налбандян принял содокладчиков мониторинговой комиссии ПАСЕ
16 июня 2009 года Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян встретился с с содокладчиками мониторинговой комиссии ПАСЕ Джоном Прескоттом и Джорджем Коломбье.
Поприветствовав гостей, министр выразил удовлетворение  в связи с сотрудничеством с ПАСЕ и другими структурами Совета Европы. Он также отметил, что Армения намерена непреклонно продолжать демократические преобразования в соответствии с обязательствами, взятыми перед Советом Европы.
Джон Прескотт и Джордж Коломбье, говоря о процессе выполнения резолюции ПАСЕ, отметили прогресс, зарегистрированный в процессе реформирования, поприветствовали инициативу президента РА об объявлении амнистии.