ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունել է ՀՀ-ում ԵԽ գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցչին
Դեկտեմբերի 20-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում Եվրոպայի Խորհրդի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Սիլվիա Զեհեին` Հայաստանում նրա առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
ԱԺ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց տիկին Զեհեին համագործակցության եւ կատարած աշխատանքի համար` նշելով, որ 2008 թվականից նա նպաստել է Հայաստանում Եվրոպայի Խորհրդի ծրագրերի իրականացմանը՝ ներդրում ունենալով ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների ու այլ ոլորտներում բարեփոխումների գործընթացում:
ԵԽ գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչը նշեց, որ բարձր է գնահատում Եվրոպայի խորհրդի եւ ՀՀ Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցությունը, այն գնահատելով գերազանց եւ արդյունավետ: Նրա խոսքով, այս տարիների ընթացքում Հայաստանի խորհրդարանը ընդունել է մի շարք կարեւոր օրենքներ, որոնք նպաստել են ՀՀ-ում ժողովրդավարության ամրապնդմանը եւ խորացմանը, մասնավորապես Ընտրական օրենսգիրքը, «Զանգվածային լրատվության մասին» օրենքը եւ այլն: Նա կարեւորեց նաեւ ԵԽԽՎ-ԱԺ փոխգործակցությունը` նշելով, որ ԵԽԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակությունը արդյունավետ եւ կառուցողական գործունեություն է իրականացնում:

Армянская делегация в ПАСЕ осуществляет эффективную и конструктивную деятельность – Сильвию Зеге
20 декабря председатель Национального собрания РА Овик Абрамян принял специального представителя Генерального секретаря Совета Европы в РА Сильвию Зеге. Встреча состоялась в связи с завершением ее миссии в Армении.
Спикер парламента поблагодарил Зеге за сотрудничество и проделанную работу, отметив, что с своим вкладом в проведение реформ в сфере демократии и прав человека она содействовала реализации программ Совета Европы в Армении.
Спецпредставитель Генерального секретаря СЕ в РА в свою очередь отметила, что высоко ценит сотрудничество между СЕ и НС РА, оценив его как превосходное и эффективное. По ее словам, за эти годы парламент Армении принял ряд важных законов, содействовавших упрочению и углублению демократии в РА, в частности Избирательный кодекс, «О массовой информации» и др. Она особо подчеркнула также сотрудничество  ПАСЕ – НС, отметив, что армянская делегация в ПАСЕ осуществляет эффективную и конструктивную деятельность.