Գագիկ Ծառուկյանը «Հարկային փաթեթի» քվեարկությանն անձամբ չի՞ մասնակցի
«Ամենայն հավանականությամբ Գագիկ Ծառուկյանը «հարկային փաթեթի» քվեարկությանն անձամբ չի մասնակցի, որովհետև դեմ լինելով, նա որոշակիորեն թիրախ կդառնա»,- ասել է Գագիկ Ծառուկյանի մամլո խոսնակ Խաչիկ Գալստյանը, մեկնաբանելով «հարկային փաթեթի» վերաբերյալ ԲՀԿ դիրքորոշումը։
Խ. Գալստյանը միաժամանակ հայտարարել է, որ եթե հարկային բարեփոխումներն ուղղված լինեին փոքր և միջին ձեռնարկատիրության շահերի դեմ, ապա ԲՀԿ–ն դեմ կքվեարկեր, որովհետև կուսակցության համար առավել գերակա են հենց նրանց շահերը։
Ըստ Խ. Գալստյանի՝ ԲՀԿ խմբակցության անդամները «հարկային փաթեթի» քվեարկության հարցում ազատ են և ոչ մի պարտադրանք չի լինելու։

Лично Гагик Царукян не примет участия в голосовании по «Налоговому пакету»
«По всей вероятности лично Гагик Царукян не примет участия в голосовании по «Налоговому пакету», потому что, будучи против него, он определенно станет мишенью», - сказал пресс-секретарь Хачик Галстян, комментируя позицию ППА относительно «налогового пакета».
В то же время Х. Галстян заявил, что если бы налоговые реформы были направлены против интересов малых и средних предприятий, то ППА голосовала бы против, потому что для партии превалируют как раз их интересы.
По словам Х. Галстяна, члены фракции ППА свободны в вопросе голосования по «налоговому пакету» и никаких принуждений не будет