Գագիկ Բեգլարյանը պատմեց, թե ինչ է տեղի ունեցել Պլասիդո Դոմինգոյի համերգից հետո
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը խոսել է Երևանի քաղաքապետի պաշտոնից հրաժարվելու պատճառների մասին: «Ժողովուրդ»-ի հարցին, թե ինչ է տեղի ունեցել 2010թ. դեկտեմբերի 4-ին` Պլասիդո Դոմինգոյի հայտնի համերգից մեկ օր անց, Բեգլարյանը պատասխանել է.
«Երկու տղամարդկանց մեջ տղամարդկային զրույց. մեկը եղել է Բեգլարյան Գագիկը, մյուսը` Կանդայան Արամը: Զրույցին մասնակից չի եղել ոչ ոք: Մինչև այսօր ոչ Գ. Բեգլարյանը, ոչ Արամը որևէ հայտարարություն չեն արել: Չի եղել ոչ մի ձայնագրություն և վկայություն: Իսկ բոլոր խոսակցությունները հեռուստատեսությամբ և մամուլում նախագահի խոսնակի կողմից հերքվել են մեկ օր անց: Ծեծ ու առևանգում ևս չի եղել։ Քանի որ ինֆորմացիան սխալ գնաց, մարդիկ մտածում էին, որ Կանդայանը «Մետաքս»-ի նկուղներում է, որ նրան գողացել, տարել են Հայաստանից դուրս կամ որ նա դաժան ծեծի է ենթարկվել: Բայց այդ ընթացքում մենք նրա հետ նորմալ զրուցում էինք... Թեյ էլ ենք խմել նույնիսկ: Իմիջիայլոց ասեմ՝ հաճելի, նորմալ զրուցակից է»:

Гагик Бегларян рассказал, что произошло после инцидента на концерте Пласидо Доминго
Министр транспорта и связи Армении Гагик Бегларян рассказал в беседе с корреспондентом газеты «Жоховурд» о причинах своего ухода в отставку с поста мэра Еревана в 2010 году. На вопрос о том, что же произошло через день после известного концерта Пласидо Доминго в Ереване 4 декабря 2010 года, Бегларян ответил:
«Между двумя мужчинами состоялся чисто мужской разговор. Одним из них был Гагик Бегларян, а другим – Арам Кандаян. В разговоре больше никто не участвовал. До сегодняшнего дня ни Кандаян, ни Бегларян не делали каких-либо заявлений. Не было ни записи, ни свидетельств. А все слухи по  телевидению и в прессе опроверг пресс-секретарь президента. Не было никакого избиения или похищения. Поскольку пошла неверная информация, люди подумали, что Кандаян был в подвале «Метакса», его похитили, вывезли из Армении, подвергли жестокому избиению. Но в это время мы с ним нормально беседовали… Даже пили чай. Кстати, скажу, он является приятным, нормальным собеседником».